ترامپ، اطلاعات درباره توطئه روسیه با طالبان را جعلی خواند

رئیس جمهور آمریکا گزارش ها در خصوص تحرکات روسیه علیه سربازان آمریکا در افغانستان را اخبار جعلی خواند.

به گزارش ایمنا به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: سازمان اطلاعاتی به من اطلاع داد که آن‌ها این گزارش‌ها را معتبر ندانستند و بنابراین آن‌ها را به من یا مایک پنس (معاون رئیس‌جمهوری آمریکا) گزارش ندادند. احتمالاً یک حقه ساختگی دیگر درباره روسیه است، شاید به دست اخبار جعلی نیویورک تایمز که می‌خواهد جمهوری‌خواهان را بد جلوه بدهد.

سخنان ترامپ اشاره‌ای به گزارش نیویورک تایمز است که جمعه منتشر شد. بر اساس این گزارش، مقام‌های اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که یک واحد از اطلاعات ارتش روسیه به صورت محرمانه به شبه نظامیان مرتبط با طالبان برای کشتن نیروهای ائتلاف در افغانستان "جایزه" پیشنهاد داده بود.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، آمریکا چند ماه قبل به این نتیجه رسیده بود که این واحد اطلاعات ارتش روسیه که با "تلاش‌های ترور و سایر عملیات محرمانه در اروپا با هدف بی‌ثبات کردن غرب یا انتقام از خائن‌ها" ارتباط داشته است، سال گذشته میلادی به صورت محرمانه جایزه‌هایی را برای انجام حملات "موفقیت‌آمیز" پیشنهاد کرده بود.

این مقام‌ها گفتند، گمان می‌رود شبه نظامیان یا عناصر مجرم مسلح که از نزدیک با آن‌ها همکاری دارند، مقداری از پول جایزه را گرفته‌اند. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، یافته‌های اطلاعاتی به دست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا رسید و شورای امنیت ملی کاخ سفید این مساله را در یک نشست فوری اواخر مارس مورد بررسی قرار داد؛ ادعایی که ترامپ رد می‌کند.

وی با رد گزارش نیویورک تایمز گفت: کشتن و ترورهای هدفمند ما از سال‌ها پیش وجود داشته و ما از منابع خود این اقدامات را صورت دادیم. این موضوع پس از توافق با آمریکایی‌ها تغییر کرده؛ جان آن‌ها تضمین شده است و ما به آن‌ها حمله نمی‌کنیم.

رئیس‌جمهوری آمریکا در توئیت دیگری نوشت: تیم جو بایدن فاسد تبلیغات غلط دارد. تقریباً همه موارد آن‌ها یک دروغ واضح است، درست بر خلاف آنچه آن‌ها می‌گویند و خیلی هم شرکای اخبار جعلی خودشان را دوست دارند.

کد خبر 431113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.