توضیحات سازمان آرامستان در خصوص تدفین اموات مبتلا به کرونا در بندرعباس

رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس در خصوص مراحل تغسیل و تدفین اموات مبتلا به بیماری ویروسی کرونا توضیحاتی را ارائه کرد.

علی بهمن نژاد بندری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در این ارتباط اظهار کرد: بهشت زهرا (س) بندرعباس این روزها میزبان جمع قابل توجهی از متوفیان کرونایی است که با توجه به واگیر بودن این بیماری و امکان انتقال به سایرین، مراحل اختصاصی و ویژه‌ای برای غسل و خاکسپاری آنها انجام می‌شود.

وی در تشریح مراحل انتقال و خاکسپاری با بیان اینکه تدفین فوتی‌های مبتلا به کرونا در آرامستان بندرعباس با رعایت فاصله گذاری و تمام پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود، افزود: این اموات به وسیله خودروهای حمل متوفی از سردخانه بیمارستان به ساختمان غسالخانه انتقال یافته و سپس با رعایت دقیق اصول شرعی از قبیل تغسیل، کفن پوشی، برپایی نماز میت با رعایت فاصله گذاری و گذاشتن میت در داخل قبر توسط واحد خدمات امور متوفیان سازمان انجام می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه خوشبختانه تاکنون هیچ مورد و مشکل خاصی در این فرایند پیش نیامده است، ادامه داد: طی روزهای اخیر برخی افراد نسبت به زحمت و ریسک کاری کارکنان اجرایی این سازمان کم لطفی داشته و به دلیل عدم رعایت اخلاق و عرف، با اقداماتی عجیب نظیر انتقال متوفای کرونایی با استفاده از خودروی وانت‌بار به آرامستان، موجب تشویش اذهان شده‌اند.

بهمن نژاد با اشاره به اینکه این روزها تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا افزایش یافته و علاوه بر آن فوتی‌های عمومی و سالم نیز پس از طی کردن مراحل مشخص دفن، در آرامستان بندرعباس دفن می‌شوند، تصریح کرد: از خانواده‌های اموات درخواست داریم در این شرایط حساس و بحرانی کرونا به منظور انجام صحیح امور طبق نوبت مشخص شده، صبوری کرده و همکاری لازم را داشته باشند.

این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه در رابطه با اموات مبتلا به کرونا، خانواده‌ها صرفاً بعد از خاکسپاری اجازه نزدیک شدن به قبر را دارند، عنوان کرد: تمام مراحل تغسیل و تدفین اموات توسط واحد امور متوفیان سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس با رعایت تمام موازین شرعی و بهداشتی و در کمال احترام صورت می‌گیرد.

کد خبر 430664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.