ربیعی: بیان آزاد عقاید برای شهید بهشتی یک سیاست قضائی بود

سخنگوی دولت گفت: بیان آزاد عقاید برای آیت‌الله بهشتی یک سیاست قضائی بود و همه تلاش خود را به کار برد تا بر سر میز یک چتر امنِ حقوقی ایجاد کند.

به گزارش ایمنا، علی ربیعی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «هفته ‎قوه قضائیه را به رئیس محترم این قوه و همه قضاتی که با شرافت، در عدالت خانه برای آرامش، احساس امنیت و زیست عادلانه انسان‌ها تلاش می‌کنند تبریک می‌گویم. این هفته با نام شهید بهشتی گره خورده است. ‏درخشش سیمای ‎بهشتی را می‌توان آنجا که زیر تابلوی "فبشر عبادی الذین یستمعون القول" با گروه‌های ‎کمونیستی، غیر کمونیستی، منتقدین و مخالفین مناظره می‌کرد به تماشا نشست.

‏در یک جا بهشتی را به عنوان مرد قضا می‌شناسیم که بالاترین فرد ‎قوه قضائیه بود و در یک‌جا به عنوان مرد مناظره که زیر تابلوی آیه مذکور حضور داشت. زیر تابلویی که مزین به آیه "فبشر…" بود یک قلمرو وسیع امن وجود داشت برای طرح مباحث مخالفین.

‏بهشتی هم مرد قضا بود وهم مرد مناظره، گفتگو و مباحثه، اما بیان آزاد عقاید برای او یک سیاست قضائی بود. همه تلاش خود را به کار برد تا یک چتر امنِ حقوقی ایجاد کند بر سر میز مناظره، او تلاش زیادی کرد که حتی رجوی در مناظره حاضر شود. مناظره برای او یک راهبرد برای سلامت و مصونیت جامعه بود.»

منبع: ایسنا

کد خبر 430644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.