چرا آمریکا و اروپا اینقدر از رفع تحریم تسلیحاتی ایران نگرانند؟

امام جمعه فولادشهر با طرح این سوال که چرا آمریکا و اروپا اینقدر از رفع تحریم تسلیحاتی ایران نگرانند؟ گفت: با شکستن تحریم تسلیحاتی؛ ایران وارد باشگاه تجارت تسلیحات می شود و علاوه بر تکمیل بسته‌های سلاح و تجهیزات راهبردی خود، قادر به فروش تجهیزات نظامی به کشورهای دیگر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حجت السلام مسعود سرافراز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: تیرماه؛ برای ایرانیان، ماه خاطرات تلخ و دردناکی است چراکه حوادثی از ترور، جنایت و کشتار توسط آمریکا و مزدورانش به وقوع پیوست که تاریخ و گذر زمان، این جنایت‌ها را به فراموشی نخواهد سپرد.

وی افزود: این حوادث با درگیری مسلحانه منافقان با مردم و نیروهای انقلابی از ۳۰ خرداد سال ۶۰ وارد مرحله تازه‌ای شد و اولین حادثه، روز ۶ تیرماه ۱۳۶۰ سو قصد به جان رهبر معظم انقلاب اسلامی به وقوع پیوست.

امام جمعه فولادشهر تصریح کرد: معظم‌له در آن روز نماینده امام خمینی (ره) در شورای عالی دفاع بودند که خداوند ایشان را برای حفظ و بقای انقلاب و نظام زنده نگه داشت.

وی ادامه داد: جنایت ۷ تیر، شهادت ۷۲ تن از یاران انقلاب اسلامی و بویژه شهادت شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی را در پی داشت، این فاجعه آن‌قدر بزرگ بود که به تعبیر رهبر معظم انقلاب «به‌طور طبیعی باید منجر به شکست انقلاب اسلامی می‌شد اما به برکت خون این شهدا، درست عکس آنچه تصور می‌شد اتفاق افتاد و بعد از این حادثه، ملت متحد شد و انقلاب در مسیر واقعی و صحیح خود قرار گرفت.»

سرافراز اضافه کرد: بمباران شیمیایی سردشت در ۷ تیر ۱۳۶۶، یکی از نقاط تاریک تاریخ است که حمایت مدعیان حقوق بشر از اقدامات تروریستی و انفعال نهادهای بین‌المللی را در این زمینه به نمایش گذاشت.

وی عنوان کرد: ۱۱ تیر شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب بوسیله نارنجک یکی از منافقین قسی‌القلب رقم خورد و ۱۲ تیرماه نیز یادآور حمله ناجوانمردانه ناوگان آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافری ایرباس ایران در خلیج فارس و شهادت ۲۹۸ سرنشین بی گناه آن در (۱۳۶۷ ه. ش) است که این روز افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شد.

امام جمعه فولادشهر خاطرنشان کرد: رژیم تروریست آمریکا مدتی بعد به فرمانده‌ی ناوی که هواپیمای ایران را مورد هدف قرار داده بود مدال افتخار داد و او را تشویق کرد، این کار، یکی از بارزترین و آشکارترین شکل تضییع حقوق بشر در جهان بود که با سکوت دنیای غرب و بسیاری از کشورهای دنیا روبه‬ ‏رو شد.

وی یادآور شد: ۱۹ تیر مصادف با کودتای آمریکایی نوژه بود، جنایات آمریکا البته به این جنایت محدود نمی‌شود و سیاهه‌ای از اقدامات ضد حقوق بشری در این موضوع وجود دارد و روشن‌ترین نمونه آن وضعیت کنونی آمریکا و مقابله رژیم تروریست آمریکا بر علیه سیاهپوستان است.

سرافراز افزود: دشمن از این راه‌ها به فکر براندازی نظام بود، این جنایت‌ها به دست همه کسانی که مدعی آزادی و حقوق بشر هستند انجام شد و روزشمار تاریخ ایران اسنادی است از هزاران سند که مدعیان دروغین حقوق بشر را رسوا می‌کند.

وی تصریح کرد: در همه این جنایت‌ها یک طرف، آمریکای جنایتکار قرار دارد و در طرف دیگر دست خون آلود عناصر سازمان تروریستی منافقین به چشم می‌خورد و هر یک از این حوادث خونبار می‌توانست آسیب‌های جدّی به نظام و کشور وارد کند.

امام جمعه فولادشهر گفت: اما با هوشیاری، بصیرت و آگاهی مردم، منافقین و امریکایی‌ها نتوانستند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند و نظام اسلامی همچنان قدرتمندانه در مواجهه با حوادث به راه خود ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: این حوادث قطعاً برای نسل جوان ما درس‌آموز است، که بدانند این انقلاب باخون بهای شهیدان گرانقدر از گردنه‌های سخت و دشوار عبور کرده و باز هم عبور خواهد کرد.

سرافراز اضافه کرد: یادآوری جنایات آمریکا و نقض‌های مکرر و علنی حقوق بشر توسط شیطان اکبر؛ فرصت مغتنمی است تا حافظه تاریخی نسل‌های سوم و چهارم و نسل‌های آینده بازسازی و باز آفرینی شود تا تاریخِ مظلومیتِ این ملت مقتدر دستخوش تحریف نگردد و جای شهید و جلاد عوض نشود.

وی عنوان کرد: شورای حکام آژانس بین ‏المللی اتمی بر اساس گزارش مغرضانه رئیس آرژانتینی خود که از حامیان آمریکا و صهیونیسم است؛ به محکومیت ایران رأی داد و از ایران خواست به بازرسان آژانس اجازه بازرسی دو منطقه از مناطق جغرافیایی را بدهد.

امام جمعه فولادشهر خاطرنشان کرد: این مسئله در حالی است که در هشت سال گذشته از ۳۳ نقطه بازرسی شده و تمام گزارش‌ها با نهایت همکاری ایران تهیه و به نفع ایران خاتمه یافته است.

وی اظهار کرد: اکنون این گزارش هدفدار و آلوده به مطامع شیطانی غرب دوباره به نقطه اول برگشته است، از طرف دیگر سه کشور اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) نیز در پایان نشست برلین تلویحاً با آمریکا همراهی کرده و خواستار همکاری ایران شده و حتی بر تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اصرار کرده اند.

سرافراز افزود: این موضوع اگر چه در شورای حکام با اجماع همراه نبود و علاوه برچین و روسیه (دو مخالف) ۷ کشور دیگر مانند هند و پاکستان به آن رأی ممتنع دادند، اما بهانه ایست تا با طرح موضوعات واهی و جنجالی تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کنند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که اروپا و دیگر کشورها می‌دانند آمریکا بخاطر خروج از برجام نمی‌تواند با استفاده از قطعنامه ۲۳۳۱ تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کند، به همین جهت می‌خواهد با بهانه‌جویی‌های جدید و از دو مسیر آژانس و سه کشور اروپایی اهداف شوم خود را پیش ببرد.

امام جمعه فولادشهر با طرح این سوال که چرا آمریکا و اروپا اینقدر از رفع تحریم تسلیحاتی ایران نگرانند؟ گفت: از ۲۷ مهرماه ۹۹ با شکستن تحریم تسلیحاتی؛ ایران وارد باشگاه تجارت تسلیحات خواهد شد و هم بسته‌های سلاح و تجهیزات راهبردی خود را تکمیل خواهد کرد و هم قادر به فروش تجهیزات نظامی به کشورهای دیگر خواهد بود.

وی ادامه داد: این نگرانی دو دلیل عمده دارد نخست آنکه ایران را به سمت اقتصاد بدون نفت و مقاومتی سوق داده و عرصه‌های جدیدی برای رونق اقتصادی ایران خواهد گشود و از سوی دیگر با رفع تحریم تسلیحاتی، ساختار تحریم‌های دیگر نیز فروریخته و تحریم‌های ظالمانه، عملاً بی اثر خواهد شد.

کد خبر 430640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.