می‌خواهیم چوگان را فراگیر کنیم

ریئس هیئت ورزش چوگان استان اصفهان گفت: ورزشگاه نقش جهان هنوز آماده برای انجام مسابقات کشوری چوگان نشده است

حسین جعفری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا درباره مشکلات به وجود آمده به دلیل شیوع بیماری کووید -۱۹، اظهار کرد: این ورزش از سال ۹۸ تاکنون علاقه مندان زیادی را به خود اختصاص داده است. از اواخر سال ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا همه برنامه‌های هیئت چوگان لغو شد و نتوانستیم برنامه و تمرینات از قبل پیش بینی شده را انجام دهیم.

وی خاطر نشان کرد: خوشحالیم که ورزش چوگان به نام ورزش ایرانی ثبت شده و امیدوارم در آینده‌ نه چندان دور این ورزش در مناطق مختلف فراگیر شود.

جعفری در ادامه گفت: با رفتن به دانشگاه اصفهان این رشته ورزشی را به دانشجوها معرفی کردیم، اما برای فراگیر شدن آن نیاز به کارهای زیادی است و بسیاری از مردم در رابطه با این ورزش آگاهی کاملی ندارند.

رئیس هیئت چوگان استان اصفهان افزود: با شیوع بیماری کووید -۱۹ برنامه‌ریزی که قبلاً شده بود به طور کامل لغو شد، همچنین نتوانستیم به کسانی که در گذشته برای ثبت نام در این رشته اقدام کرده بودند، خدماتی ارائه کنیم.

وی ادامه داد: رشته چوگان در شهرهای برخوار، شاهین شهر، مبارکه و کاشان گسترش پیدا کرده و سعی داریم این رشته را در حداکثر شهرهای استان اصفهان فراگیر کنیم.

جعفری تصریح کرد: ورزشگاه نقش جهان هنوز آماده سازی کامل را برای انجام مسابقات کشوری در آن ندارد؛ زمین ورزش چوگان حداقل دو برابر زمین استاندارد فوتبال است و مکان نگهداری از اسب‌ها و زیر ساخت ورزشگاه نقش جهان به شکلی نیست که بتوان از آن به عنوان مکان برگزاری این مسابقات استفاده کرد.

کد خبر 429948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.