۳۰ بوستان تا پایان سال در قم به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار قم گفت:۳۰ بوستان تا پایان سال در قم به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایمنا، سید مرتضی سقاییان‌نژاد با اشاره به اجرا نشدن برنامه‌های نوروزی به علت ممنوعیت برگزاری تجمع به‌واسطه شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا، جاری شدن سه مرتبه سیل، شهرداری را به‌عنوان پیاده‌نظام شهر درگیر کرده و بیشترین خدمات را نیز شهرداری در این شرایط به شهروندان ارائه داده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات کارکنان شهرداری و پاکبان‌ها تصریح کرد: کارکنان بهشت معصومه (س) ازجمله کسانی بودند که در زمان اپیدمی ویروس کرونا و شرایط ویژه در میدان بوده و بیشترین خدمات را غریبانه به مردم ارائه دادند.

شهردار قم با بیان اینکه عملیات گندزدایی شهر دو مرتبه در روز توسط کارکنان خدمات شهری از جمله اقدامات شهرداری است، عنوان کرد: گندزدایی اتوبوسرانی، تاکسیرانی و همچنین انجام تغسیل فوت‌شدگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کار بزرگی بود که از قم شروع شده و در همه کشور اجرا شد.

وی با اشاره به وقوع سیل و تهدید از پنج نقطه خارج از شهر گفت: در این زمینه ۱۲۳ نقطه داخل شهر در یک سال گذشته موردتوجه قرارگرفته بود و تا حدودی رفع شده تا به ۲۱ نقطه رسیده، اما بازهم به علت بافت‌های فرسوده مشکلات خاصی در شهر داریم.

سقاییان‌نژاد آراستگی شهر را به عنوان یک موجود زنده مورد توجه قرارداد و خاطرنشان کرد: هیچ اتفاقی حتی شیوع ویروس کرونا مانع انجام وظایف ذاتی شهرداری مانند گل‌آرایی و آماده‌سازی شهر برای عید نوروز و نیمه شعبان نشده و باید شهروندان در شرایط مطلوبی به سر ببرند.

وی ادامه داد: جمع‌آوری زباله و تمیزی شهر و همچنین عملیات عمرانی در سطح شهر در دوران اپیدمی کرونا نیز به‌صورت کامل انجام‌شده و به‌هیچ‌عنوان فعالیت‌های شهر تعطیل نشده است.

شهردار قم بودجه سال ۹۹ را بیش از سه هزار میلیارد عنوان کرد و گفت: ۸۸۷ پروژه در قالب یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی امسال انجام می‌شود و بعضی از موارد آن در شش ماه نخست سال قابل افتتاح است.

وی با اشاره به تعدادی از پروژه‌های شاخص عنوان کرد: شهربازی غدیر، شهربازی علوی، باغ پرندگان، سوله بحران منطقه هشت، رینگ دوم ترافیکی مسجد مقدس جمکران، بوستان کوثر بخشی از بوستان هزار هکتاری تعدادی از این پروژه‌ها است.

سقاییان‌نژاد تعدادی از پروژه‌هایی را که تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: تکمیل رمپ‌های پل ۹ دی، تقاطع جعفریه و کمربند امام علی (ع)، شش سوله ورزشی، بازسازی ۱۸۰ اتوبوس و افتتاح ۳۰ بوستان بخشی از پروژه‌ها است.

وی ادامه داد: خیابان سجادیه نیز در چند ماه آینده کامل شده و چهل اختران نیز در پی آن ساماندهی می‌شود و باید اوقاف نیز وارد میدان شده زیرا شهرداری به‌تنهایی نمی‌تواند این پروژه را تمام کند.

شهردار قم سال ۹۹ را یکی از سال‌های پربرکت ازنظر توسعه شهری دانست و تأکید کرد: تحریم و شیوع کرونا نمی‌تواند مانع از پیشرفت شهر شده و شهر در حال پیشرفت در حد شأن شهر مقدس قم خواهد بود.

کد خبر 429751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.