کسی حاضر به ساخت بیمارستان میلاد در اصفهان نیست

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان به همکاری شهرداری و شورای شهر اصفهان در دوره قبل با تأمین اجتماعی برای تخصیص سهمیه راه‌اندازی بیمارستان میلاد در اصفهان گفت: این در حالی است که پس از چهار سال هنوز کسی برای اجرای این طرح اقدامی انجام نداده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی اعتصام‌پور صبح امروز (یکشنبه) با حضور در یکصد و بیست و پنجمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان با بیان اینکه حدود ۶۵ درصد از مردم استان اصفهان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، اظهار کرد: این سازمان در استان اصفهان سه بیمارستان و ۲۷ مرکز درمانی فعال دارد.

وی با بیان اینکه بیمه تأمین اجتماعی متولی هزینه کرد ۱,۵۰۰ میلیارد تومان در بخش درمان استان اصفهان طی یک سال است، اضافه کرد: در بخش درمان مستقیم با ۴۲۰۰ مرکز طرف قرارداد هستیم، در سال جاری دو مرکز دندانپزشکی در استان راه‌اندازی کردیم و توسعه مراکز را در دستور کار داریم.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه تشکیل شورای هماهنگی درمان را در استان اصفهان پیشنهاد دادیم که اجرایی شده است، اضافه کرد: این شورا با حضور قطب‌های تعاملی حوزه درمان تشکیل شده است، کمیته‌هایی زیر مجموعه این شوراها تشکیل شده است که برای هماهنگ کردن هزینه‌ها و درآمدها برنامه ریزی می کند.

وی تاکید کرد: این شورا می‌تواند الگوی موفقی برای کشور باشد و همه بخش‌های درمانی از آن استفاده کنند تا بازدهی بیشتری به ویژه در بخش مالی داشته باشند.

اعتصام‌پور توسعه مراکز درمانی تأمین اجتماعی به ویژه بازسازی کامل بیمارستان غرضی، توسعه بیمارستان شریعتی و توسعه دیگر مراکز درمانی را از دستاوردهای بخش درمان تأمین اجتماعی اصفهان طی سه سال اخیر دانست و افزود: این امر منجر به این شد که در دو بحران اعتراضات آبان و بحران شیوع کرونا بیمارستان غرضی به بیمارستان اصلی مراجعات در این ایام تبدیل شود.

وی اضافه کرد: در آبان ماه با توجه به شرایط حاکم بر شهر پزشکان با موتورسیکلت تردد می‌کردند و این امر منجر شد تا سامانه موتورسیکلت در بیمارستان غرضی راه‌اندازی شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه در کنترل بحران کرونا نمره خوبی دریافت کردیم، گفت: در هر ۲۷ پلی‌کلینیک در سطح استان به همه پزشکان آموزش دادیم که چگونه از داروها برای بیماران مبتلا به کرونا استفاده کنند.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار پلاسمادرمانی را در بیمارستان غرضی اصفهان آغاز کردیم، ادامه داد: این اقدام نتایج خوبی داشت که کاربردی کردن آن در سطح کشوری در دست بررسی است.

اعتصام‌پور با بیان اینکه تعامل سازنده‌ای با خیران در کنترل بحران کرونا داشتیم، افزود: همچنین مداخلات روان درمانی را در بحران شیوع کرونا در دستور کار قرار دادیم و با استفاده از دو متخصص در این زمینه روی پرستاران و پزشکان کار کردیم.

وی با بیان اینکه طرح ایجاد رینگ دوچرخه سواری از سپاهانشهر تا شهر ابریشم را ارائه داده‌ایم، افزود: شورای ترافیک استان نیز با این پیشنهاد موافقت کرده و شهرداری اصفهان می‌تواند با تسریع ایجاد رینگ حفاظتی شهر اصفهان به اجرای این طرح کمک کند.

مدیردرمان تأمین اجتماعی استان اصفهان به همکاری شهرداری و شورای شهر اصفهان در دوره قبل با تأمین اجتماعی برای تخصیص سهمیه راه‌اندازی بیمارستان میلاد در اصفهان گفت: این در حالی است که پس از چهار سال هنوز کسی برای اجرای این طرح اقدامی انجام نداده است.

وی با بیان اینکه نهادینه کردن "شهر محله" و توسعه همه جانبه اصفهان با حضور همه گرایش‌های سیاسی در دستور کار شورای شهر اصفهان قرار گیرد، ادامه داد: همه محلات اصفهان دارای شخصیت‌هایی هستند که می‌توان از وجود آن‌ها بهره برداری‌های خوبی داشت.

کد خبر 427409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.