رئیس شورای اسلامی شهر تبریز محاکمه می‌شود

یک منبع مطلع از آزادی موقت رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با قرار وثیقه خبر داد.

به گزارش ایمنا یک منبع آگاه در دستگاه قضائی از آزادی موقت شهرام دبیری، رئیس بازداشتی شورای اسلامی شهر تبریز با صدور قرار وثیقه خبر داد.

وی با تاکید بر پیگیری بدون اغماض پرونده‌های مربوط به شورا و شهرداری تبریز، اظهار داشت: آزادی موقت نامبرده با قرار وثیقه به معنای تبرئه شخص نیست و روند تحقیقات پرونده با دقت و بدون اغماض طی می‌شود.

این منبع مطلع در قوه قضائیه افزود: با توجه به اینکه پرونده نامبرده در مرحله تحقیقات قرار داشته و در این مرحله متهم با تودیع قرار کیفری می‌تواند موقتاً آزاد باشد، با صدور قرار وثیقه برای رئیس شورای اسلامی شهر تبریز موافقت شده و تحقیقات در جهت تکمیل پرونده و برگزاری دادگاه در حال انجام است.

رئیس شورای شهر تبریز در ادامه رسیدگی به پرونده فساد در شهرداری تبریز روز سه شنبه ۱۳ خرداد توسط سربازان گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه عاشورا بازداشت شد.

این اقدام مهم با هماهنگی مقام قضائی و پس از دستگیری چند تن از شهرداران مناطق و مدیران ارشد و میانی شهرداری تبریز طی چند روز اخیر بود. صادق نجفی، شهردار سابق تبریز نیز چندی پیش در این راستا توسط اطلاعات سپاه دستگیر شده بود که با وثیقه سنگین آزاد و پرونده در مراحل رسیدگی است.

با دستگیری دبیری پرونده جاری را می‌توان در ادامه برملا شدن فساد در مدیریت شهری با دستگیری و محکومیت چند تن از همکاران وی در دور قبلی شورای شهر و مدیران وقت شهرداری به جرم فساد و ارتشاء دانست.

منبع: فارس

کد خبر 427354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.