اختصاص بسته حمایتی به صنعت نمایشگاهی

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها از اختصاص یک بسته حمایتی از سوی دولت به صنعت نمایشگاهی و فعالان این صنعت خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از شاتا، بهمن حسین‌زاده با بیان اینکه پس از رایزنی‌ها و پیگیری‌های مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت، کمیته بررسی و مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، صنعت نمایشگاهی و شرکت‌های زیر مجموعه آن را جزو مشاغل آسیب دیده شدید از کرونا محسوب کرد، اظهار کرد: با پذیرش و تصویب این پیشنهاد مجوزی از کمیته یاد شده اخذ شد که به موجب آن، فعالان نمایشگاهی با ارائه کد ملی می‌توانند تسهیلات حمایتی دریافت کنند.

وی افزود: با تدابیر اندیشیده شده از سوی سرپرست وزارت صمت، تخصیص بسته حمایتی دولت می‌تواند موجب بازسازی کسب و کار ۳۳ هزار تن فعال نمایشگاهی، ۴۵۰ شرکت غرفه ساز و بیش از ۱۰۰ مجری نمایشگاهی شود.

حسین زاده با اشاره به اینکه صنعت نمایشگاهی و مشاغل مرتبط با آن از اواخر بهمن ماه سال گذشته، همزمان با فراگیری ویروس کرونا و به دستور دولت کلیه فعالیت‌هایش را به حالت تعطیل درآورده است، اظهار کرد: اختصاص بسته حمایتی دولت که با پیگیری‌های سرپرست وزارت صمت تحقق یافت، موجب می‌شود تا کلیه مشاغل مرتبط با نمایشگاه جانی تازه گرفته و دوباره فعال شوند.

وی ادامه داد: در شرایط شیوع ویروس کرونا تولیدات ایران نسبت به دیگر کشورهای جهان کمتر آسیب دید که علت اصلی آن تغییر خط تولید از محصولات متفرقه به کالاهای پزشکی، ضدعفونی و شوینده‌ها بود. عاملی که سبب شد تا همچنان رونق تولید در بخش‌های مختلف صنایع کشور حفظ شود.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها در مورد چگونگی دریافت تسهیلات حمایتی دولت نیز گفت: متقاضیان دریافت این بسته حمایتی باید کد ملی و کد ثبت شرکت‌های خود را به نمایشگاه اعلام کنند.

حسین زاده همچنین در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا به عنوان نخستین نمایشگاه سال جاری اظهار کرد: این نمایشگاه در صورت اخذ مجوز از ستاد مقابله و پیشگیری با کرونا در تاریخ ۲۴ خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی مصوب، بازدیدکنندگان آن متخصصین و مسؤولین عالی رتبه کشوری خواهند بود و به هیچ عنوان برای بازدید عموم مردم بلیط فروخته نمی‌شود.

وی اضافه کرد: برپایی این نمایشگاه برای نشان دادن توانمندی‌های متخصصین ایرانی در تولید تجهیزات مورد نیاز برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا به جهانیان است.

کد خبر 427321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.