رئیس شورا به حرمت افکار عمومی استعفا دهد

پنج نفر از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص بازداشت های اخیر بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش ایمنا، متن بیانیه به شرح زیر است:

"بسم الله الرحمان الرحیم

همانطور که شهروندان فهیم تبریز آگاهی دارند، با دستگیری و صدور احکام قطعی محکومیت تعدادی از مدیران، کارمندان، پیمانکاران و اعضای دوره چهارم شورای شهر مسجل گردید که در مجموعه مدیریت شهری تبریز فساد مالی رخ داده است.

به طوری که هنوز مدیریت شهری و شهروندان تبریزی از آثار زیانبار وقوع تخلفات مذکور رهایی پیدا نکرده‌اند که شاهد براین مدعا بازداشت‌های اخیر تعدادی از مدیران شهرداری و ریاست شورای شهر تبریز است. ضمن اظهار تأسف از بابت اتفاقات اخیر که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی و کاهش سرمایه‌های اجتماعی و مخدوش شدن اعتبار شورا و شهرداری شده و از طرفی بارقه امیدی در مبارزه با فساد؛ بدون توجه به مقام و منصب افراد را در قلب‌ها روشن نموده است؛ لذا برخود وظیفه می‌دانیم از قضات عالی مقام، مسئولین محترم قوه قضائیه و فرزندان شجاع ملت در سازمان اطلاعات سپاه تشکر نمائیم و در عین حال تقاضا داریم به منظور افزایش اعتماد عمومی، بدون توجه به حواشی، با دقت و جدیت و با لحاظ عدالت و انصاف، هرچه سریع‌تر این پرونده را به سرانجام رسانده و نتیجه نهایی آن را در اختیار افکار عمومی قرار دهند.

همچنین به منظور حرمت نهادن به افکار عمومی و برای ارج گزاردن به حقوق شهروندان و با لحاظ اینکه در مظان اتهام قرار گرفتن مدیران شهری در اذهان عمومی آثار زیانبار شدیدی دارد، لذا انتظار می‌رود:

۱. اشخاص بازداشت شده که با قید وثیقه آزاد شده‌اند، در راستای حرمت نهادن به افکار عمومی از سمت‌های خود استعفا دهند تا بیشتر از این به سرمایه‌های اجتماعی و اعتماد عمومی لطمه وارد نشود.

۲. هیأت حل اختلاف استان با تسریع در تشکیل جلسه، نسبت به موضوع رسیدگی و اتخاذ تصمیم نماید، چنانکه در دوره‌های قبل اقدامات مشابه انجام گرفته است.

۳. شهردار تبریز نسبت به انتخاب مدیران مجرب و پاکدست، از میان کارکنان زحمتکش شهرداری که تا به حال این افراد به جهت توصیه‌های نابجای افراد ذی نفوذ فاقد صلاحیت، مورد بی مهری قرار گرفته‌اند، اقدام نماید.

در آخر تاکید می‌نمائیم ما امضا کنندگان این بیانیه در راستای صیانت از آرا و اعتماد شما مردم فهیم تبریز تا حصول نتیجه نهایی مطالبات به حق شما را پیگیری خواهیم کرد.

محمدباقربهشتی

محمدحسن اسوتچی

شکور اکبرنژاد

عبداله تقی پور

فرج محمد قلیزاده"

منبع: ایسنا

کد خبر 427317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.