تولید و کاشت گونه‌های جدید و بومی در فضای سبز شهری بندرعباس

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از شناسایی، تکثیر، تولید و کاشت گونه‌های گیاهی جدید در فضای سبز شهری خبر داد.

به گزارش ایمنا، مصطفی خادم با اشاره به فعال کردن طرح مطالعاتی گونه‌های سازگار با شهر بندرعباس، اظهار کرد: در این زمینه تعدادی گونه مشخص شناسایی و در گلخانه نهالستان نسبت به تولید و تکثیر آنها اقدام شده است.

خادم تصریح کرد: بررسی گونه‌های جدید و بومی شامل پرنده بهشتی، کوردیا، خرگ، پلومریا، روسلیا، آکالیفا، لاله آفریقایی، بهیمه، پرغ، خرزهره، پشموک، طفروسیا و… در دستور کار گرفته است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس افزود: پیش از این نیز درختان گل‌دار همچون مشعل جنگل، یاس درختی، گل کاغذی، تیویتیا، ختمی درختی، گل ابریشم و… پس از بررسی کارشناسی در توسعه فضای سبز شهری استفاده شده است.

وی ادامه داد: تلاش‌ها برای افزایش تنوع گونه‌های گیاهی سازگار با آب و هوای بندرعباس همچنان ادامه دارد.

خادم عنوان کرد: فضای سبز متنوع بر کیفیت زندگی و بهبود فضای زیستی شهری تأثیر مستقیم دارد.

وی افزود: در سال‌های اخیر بهره‌گیری از اصول و فنون علمی و استفاده از تخصص در حوزه فضای سبز افزایش یافته است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: عملکردی و زیبایی‌شناسی درختان، شکل تاج، نحوه رشد ریشه، هزینه‌های مربوط به حفظ و نگهداری، سازگاری با آب و هوا، مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها و تنش‌های محیطی، مقاومت به شوری آب و خاک، ph بالا، سطح ایستایی بالا از جمله معیارهای انتخاب درختان برای فضای سبز بندرعباس است.

کد خبر 427265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.