خسارت بیش از هزار میلیارد تومانی کرونا به شهرداری‌ها

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: میزان اعتبارات مورد نیاز شهرداری‌ها برای جبران زیان‌ها و هزینه‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا بیش از یک هزار میلیارد تومان است.

به گزارش ایمنا، مهدی جمالی‌نژاد از برآورد هزینه‌ها و زیان‌های ناشی از ویروس کرونا به شهرداری‌ها خبر داد و اظهار کرد: این رقم بیش از یک هزار میلیارد تومان است.

وی گفت: پس از انتشار ویروس کرونا و با برآوردهای اولیه در گام نخست برای جبران بخشی از هزینه‌های شهرداری‌ها ناشی از اقدامات صورت گرفته و کاهش درآمدها، اعتباری نزدیک به بیش از یک هزار میلیارد تومان بابت تأثیرات این بیماری در عرصه مدیریت شهری به شهرداری‌ها برآورد و به مبادی ذیربط اعلام شد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: علاوه بر برآورد خسارت‌ها، فهرست آسیب دیدگان در مدیریت شهری برای اعطای کمک‌ها و بسته‌های حمایتی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شد.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه با توجه به ضرورت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه سعی شد از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده شود، گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تلاش کرده تا اقدامات لازم از سوی بیش از یک هزار و ۳۰۰ شهرداری و بیش از ۳۷ هزار دهیاری، با حمایت شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و همکاری مستمر با سایر دستگاه‌های اجرایی از طریق بسیج منابع، امکانات و تجهیزات مدیریت شهری و روستایی را فراهم کند.

وی تصریح کرد: برای کنترل و پیشگیری ویروس کرونا، تمام امکانات هزار و ۴۴۰ ایستگاه آتش نشانی شهری با حدود ۲۲ هزار نفر نیرو در شهرها و ۹۰۰ پایگاه آتش نشانی روستایی با هزار و ۲۰۰ نفر نیرو در روستاها با محوریت دهیاری‌ها به کار بسته شده است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور فراهم کردن زمینه تأمین مایحتاج عمومی و نیازهای شهروندان در یک هزار و ۵۰ میدان میوه و تره بار در شهرهای کشور را از دیگر اقدامات مدیریت شهری در این دوران عنوان کرد و گفت: این اقدامات همچنان با جدیت ادامه دارد.

جمالی‌نژاد بر لزوم اهمیت اجرای اقدامات پیشگیرانه در حوزه حمل و نقل عمومی شهری به خصوص اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها، قطار شهری و پایانه‌های مسافربری شهرداری‌ها تاکید کرد و ادامه داد: ضدعفونی روزانه ۷۱ پایانه مسافربری تحت مدیریت شهرداری‌های کشور، ۳۲۰ هزار خودرو ناوگان تاکسیرانی شهری، ۲۲ هزار دستگاه اتوبوس‌های درون‌شهری، یک هزار و ۸۸۵ دستگاه واگن قطار شهری فعال و ۲۱۵ ایستگاه قطار شهری، که بخش بزرگی از آن در پایتخت است، در حال انجام است.

وی اظهار کرد: شهرداری‌ها بویژه در بخش‌های آرامستان‌ها، مدیریت پسماندها، آتش نشانی و میادین میوه و تره بار، همپای مجموعه درمانی در صف نخست خدمت رسانی در زمینه پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در کشور قرار دارند.

منبع: ایسنا

کد خبر 427248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.