منتظریم عربستان موضع خود را درباره حج پیش رو اعلام کند

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به مکاتبات صورت گرفته با عربستان گفت: همچنان منتظریم تا عربستان موضع خود را درباره حج پیش رو مشخص و اعلام کند.

به گزارش ایمنا، نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد.

اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت در این جلسه گفت: با بیان گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته برای حج تمتع و پر شدن بیش از ۹۳ درصد ظرفیت تخصیص یافته به کاروانهای حج آینده گفت: با وجودی که کمتر از یک ماه به آغاز اعزام زائران به سرزمین وحی باقیمانده ولی همچنان منتظریم تا عربستان موضع خود را درباره حج پیش رو مشخص و اعلام کند.

وی همچنین به پیش بینی‌های صورت گرفته در مورد حج آینده اشاره و تصریح کرد: زائران در مناطقی که ظرفیت خالی وجود دارد در حال ثبت نام و تکمیل وجه هستند.

علیرضا رشیدیان؛ رئیس سازمان حج و زیارت نیز با اشاره به مکاتبات صورت گرفته با وزارت حج عربستان برای تعیین تکلیف حج، ابراز امیدواری کرد که در روزهای آینده نظر سعودی‌ها اعلام و وضعیت مشتاقان حج روشن شود.

در ادامه این جلسه، سید علی مرعشی؛ سرپرست مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به اینکه بیش از ۲۵۰ پزشک برای اعزام به حج انتخاب شده‌اند، گفت: برای تأمین واکسنی که به زائران پذیرفته شده در معاینات پزشکی تزریق می‌شود همچنین برای خرید داروی مورد نیاز در حج اقدامات لازم انجام شده است.

وی با بیان آماری از تعداد پزشکان زن و مرد و سن زائران افزود: معاینات زائران زیر ۶۰ سال تقریباً به پایان رسیده است.

منبع: تسنیم

کد خبر 427137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.