۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۰۵ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه - چهاردهم خرداد - با میانگین ۹۷ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز با میانگین ۱۰۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۷، خیابان استانداری روی عدد ۱۰۶، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۲۱، خیابان پروین روی عدد ۱۱۳ و خیابان رودکی روی عدد ۹۸ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شهر نجف آباد با میانگین ۸۰ و مبارکه با میانگین ۶۷ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 426956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.