۱۳ تن مواد مخدر در کشور کشف شد

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۳ تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی سوم لغایت نهم خرداد امسال خبر داد.

به گزارش ایمنا، ناصر اصلانی اظهار کرد: مجموع کشفیات این هفته ۱۳۰۰۶ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۳۷۱۵ کیلوگرم) حدود ۵ درصد کاهش دارد.

وی افزود: ۱۰۲۶۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۹ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

به گفته معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، از این میزان ۱۷۰۹ کیلوگرم حشیش، ۶۸۲ کیلوگرم هروئین، ۴۳ کیلوگرم شیشه، ۲۰۲ کیلوگرم گراس، ۱۴ مرفین و ۹۲ کیلوگرم سایر مواداست.

اصلانی اظهار کرد: در هفته اخیر مجموعاً ۵۷۹۳ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۳۰۵۶ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۶۹۷ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. در میان دستگیرشدگان این هفته ۴۰ نفر از اتباع بیگانه می‌باشند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۳ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۳۹۵ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۲۶ درصد کشفیات کشور می‌باشد و فارس با ۱۶۴۶ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۳۴۴ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۱۱۱۳ کیلوگرم، هرمزگان با ۷۸۶ کیلوگرم، سمنان با ۶۳۱ کیلوگرم و یزد با ۵۸۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۱ درصد از کشفیات کشور است.

بر اساس گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، اصلانی گفت: طی این مدت ۳۲۱ دستگاه خودرو و ۱۰ قبضه سلاح توقیف شد. ۶۰ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۷ درصد انتظامی بوده است.

کد خبر 426866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.