کاخ مروارید مهیای برگزاری جشنواره پاییزی می شود

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: این سازمان به منظور جبران فرصت های گردشگری از دست رفته طرح‌های متنوعی را برای دوران پسا کرونا برنامه ریزی کرده است.

به گزارش ایمنا، پیمان بضاعتی پور با اشاره به ادامه فعالیت‌های زیباسازی در کاخ مروارید اظهار کرد: علاوه بر رسیدگی، بازپیرایی و احیای ۲۷ هکتار از فضای سبز کاخ مروارید، عملیات زیباسازی، رنگ آمیزی، مرمت، بازسازی، مناسب سازیِ آسفالت و استقرار مبلمان شهری نیز در این مجموعه تاریخی انجام شده است.

وی با بیان اینکه رنگ آمیزی و نورپردازی محوطه کاخ مروارید یکی از اقداماتی است که می‌تواند تأثیر زیادی بر روحیه شهروندان بگذارد، افزود: عملیات نصب ۴۰ عدد پایه چراغ جدید نیز در کاخ مروارید انجام شده و با نورپردازی ویژه‌ای که در این مجموعه صورت می‌گیرد شهروندان می‌توانند شاهد زیبایی آن در هنگام شب نیز باشند.

به گفته رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج؛ علاوه بر لکه گیری، بهسازی، آب‌بندی و آبگیری دریاچه، تابلوهای برق و تأسیسات آبیاری و پمپ‌ها آب کاخ مروارید نیز تعمیر و تعویض شده است.

وی آماده سازی کاخ مروراید برای برگزاری جشنواره پاییزی گلهای داوودی را از اولویت برنامه‌های سازمان عنوان کرد و ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا مجموعه تاریخی کاخ مروارید کرج به یکی از مهمترین پتانسیل‌های گردشگری این کلانشهر است.

بضاعتی پور خاطرنشان کرد: این سازمان به منظور جبران فرصت‌های گردشگری از دست رفته طرح‌های متنوعی را برای دوران پسا کرونا برنامه ریزی کرده تا به محض اتمام این دوران، کرج همچنان به عنوان مقصد گردشگری انتخاب شود.

کد خبر 426668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.