سگ‌های آستارا صاحب خانه می‌شوند!

شهردار آستارا گفت: به منظور کنترل سگ‌های بدون صاحب و کاهش نگرانی شهروندان پناهگاه موقتی برای نگهداری این حیوانات روبروی دانشگاه آزاد این شهر اختصاص یافت.

جواد معیتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: این روزها معضل سگ‌های بدون صاحب برای مردم شهر گردشگرپذیر آستارا تبدیل به یک دغدغه دائمی شده و شهروندان خواستار جمع‌آوری این سگ‌ها از سوی مجموعه مدیریت شهری هستند.

وی افزود: با توجه به نامناسب بودن محل نگهداری سگ‌های بدون صاحب در جایگاه دفن زباله، شهرداری آستارا از هفته گذشته تصمیم گرفت، پناهگاه موقت و بهداشتی را به دور از منطقه مسکونی، روبروی دانشگاه آزاد در فضایی به مساحت ۵۰۰ متر مربع متعلق به یکی از دستگاه‌های اجرایی را برای نگهداری این حیوانات اختصاص دهد.

شهردار آستارا با بیان اینکه سازمان مردم نهاد جمعه‌های مهربانی در کار زنده گیری، تیمار و تغذیه سگ‌های بدون صاحب با شهرداری آستارا همکاری می‌کند. اضافه کرد: در چند روز گذشته ۱۲ قلاده سگ بدون صاحب توسط شهرداری و همکاری این سازمان مردم نهاد پس از زنده‌گیری به پناهگاه منتقل، تیمار و واکسینه شده اند.

معیتی عنوان کرد: شهرداری در نظر دارد تا کیسه زباله رایگان در اختیار مراکز فروش دام و طیور، مواد غذایی و ماهی فروشانی که اقدام به تفکیک دورریزهای مواد غذایی خود کنند قرار دهد و صاحبان اصنافی که در این کار فرهنگی مشارکت کنند نیز از تخفیف عوارض پرداختی شهرداری بهره‌مند خواهند شد.

وی اضافه کرد: نیروی خدمات شهری روزانه ضایعات مواد غذایی را جمع‌آوری می‌کنند تا به عنوان غذای سگ‌های بدون صاحب استفاده شود.

شهردار آستارا با اشاره به اینکه بعضی دستگاه‌های اجرایی شهرستان آستارا همچون شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی، فرمانداری، برق، راه و شهرسازی، قول مساعد داده‌اند تا در زمینه نگهداری سگ‌های بدون صاحب با شهرداری همکاری کنند. ادامه داد: شهروندان در صورت مشاهده سگ‌های بدون صاحب در محدوده شهری، آن را به واحد خدمات شهری شهرداری آستارا اطلاع دهند.

معیتی با بیان اینکه تردد این سگ‌ها در سطح شهر و محله‌های مسکونی سلامت و امنیت شهروندان را به مخاطره می‌اندازد، افزود: شهرداری برای کنترل جمعیت سگ‌های بدون صاحب طرح‌های مختلفی را از جمله عقیم سازی آنها دنبال می‌کند و با اختصاص این پناهگاه امیدوار است موجبات رضایت شهروندان را جلب کرده و شاهد کاهش جمعیت سگ‌های ولگرد در شهر آستارا باشیم.

به گزارش ایمنا، شهر بندر مرزی آستارا با ۵۱ هزار و ۵۷۹ نفر جمعیت در غرب استان گیلان و در همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

کد خبر 426357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.