ساختمان شهرداری رشت موزه می‌شود

لایحه ساماندهی، مرمت، احیا و حفاظت بنای ساختمان‌های تاریخی شهرداری رشت و ساختمان استانداری سابق به منظور تغییر کاربری به موزه، در شورای شهر رشت تصویب شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، این لایحه روز چهارشنبه ۷ خردادماه ۹۹ با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان و ناصر حاج‌محمدی شهردار رشت به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

با تصویب این لایحه در ساختمان شهرداری رشت (ساعت) موزه بلدیه و مردم‌شناسی، در خانه میرزاکوچک‌خان جنگلی موزه میرزا، در عمارت کلاه‌فرنگی موزه نهضت جنگل و در ساختمان استانداری سابق موزه هنرهای دستی و صنایع‌دستی ایجاد می‌شود.

مسعود حلاج‌پور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان در صحن شورا گفت: هفته گذشته تفاهم‌نامه‌ای مابین اداره‌کل استان و شهرداری رشت منعقد شد.

او افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد تا در ساختمان شهرداری رشت، موزه بلدیه و مردم‌شناسی و در ساختمان سابق استانداری گیلان، موزه هنرهای دستی ایجاد کنیم.

حلاج‌پور اظهار کرد: همچنین علاقه‌مند هستیم تا در پشت ساختمان شهرداری موزه انقلاب اسلامی و موزه نهضت جنگل را در ساختمان کلاه‌فرنگی در پارک قدس رشت ایجاد کنیم.

کد خبر 426009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.