۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
وزن استاندارد مرغ ۱۸۰۰ گرم است

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان اینکه وزن استاندارد مرغ، ۱۸۰۰ گرم است گفت: تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باید فرهنگ مصرف گوشت مرغ را به سمت وزن‌های استاندارد سوق دهند زیرا تولید و مصرف مرغ با وزن‌های دو تا سه کیلوگرم غیراستاندارد است.

به گزارش ایمنا، حسن عباسی معروفان با بیان اینکه تولید و مصرف استاندارد مرغ با وزن‌های بین ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ گرم در دستور کار قرار گرفته است، گفت: اکنون مرغ صادراتی دارای وزن ۱۸۰۰ گرم است بنابراین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باید فرهنگ مصرف گوشت مرغ را به سمت وزن‌های استاندارد سوق دهند زیرا تولید و مصرف مرغ با وزن‌های دو تا سه کیلوگرم غیراستاندارد است.

وی با اشاره به این نکته که در حال خرید گوشت مرغ مازاد از تولیدکنندگان با وزن‌های استاندارد هستیم تصریح کرد: برای استانداردسازی مرغ با وزن‌های بین ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ گرم هر کیلوگرم گوشت مرغ با خط دو تولید را با قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌شود. همچنین هر کیلوگرم مرغ مازاد تولیدکنندگان با وزن حداکثر ۱۸۰۰ گرم با نرخ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور خریداری می‌شود.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور ادامه داد: در واقع شرکت هر کیلوگرم مرغ با وزن استاندارد را ۱,۶۰۰ تومان گران‌تر از تولیدکنندگان خریداری می‌کند تا این امر در بخش تولید و ذائقه مردم جا بیفتد. از ابتدای سال ۹۹ تا هفته گذشته ۳۷ هزار تن گوشت مرغ مازاد از تولیدکنندگان خریداری شده است.

معروفان با بیان اینکه سال گذشته نزدیک به ۵۰ هزار تن گوشت مرغ کیفی خریداری شده بود گفت: سال ۹۸ تاکنون در مجموع بیش از ۸۷ هزار تن گوشت مرغ کیفی خریداری و ذخیره سازی شده است.

وی با اشاره به مشکل برخی کشورها در تأمین گوشت مرغ به دلیل شیوع کرونا افزود: ایران آمادگی دارد تا گوشت مرغ مورد نیاز عراق، افغانستان و چین را تأمین کند. عرضه مرغ گوشتی با وزن پایین علاوه بر کمک به افزایش صادرات این محصول، به کاهش هزینه‌های تولید از جمله مصرف نهاده‌های طیور کمک می‌کند.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: همچنین مصرف مرغ با وزن‌های پایین در ذائقه مردم اثرگذار است زیرا در هیچ جای دنیا مرغ با وزن بالا استفاده نمی‌کنند.

منبع: ایرنا

کد خبر 425934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.