غربالگری ۲۰ هزار نفر از شهروندان در ورودی پایانه‌های مسافربری مشهد

رییس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد از غربالگری ۲۰ هزار نفر از شهروندان در ورودی پایانه های مسافربری توسط اعضای دوام ثامن خبر داد.

به گزارش ایمنا، وحید اکلملی در حاشیه بازدید از پایانه‌های مسافربری مشهد، در خصوص غربالگری مسافران و شهروندان در پایانه مسافربری، اظهار کرد: با توجه به حساسیت‌هایی که در دوران شیوع ویروس کرونا ایجاد شده، یکسری اقدامات در بخش ورودی شهر و پایانه‌های مسافربری انجام داده‌ایم که خوشبختانه با همکاری خوب سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مواجه شده است.

وی افزود: همچنین با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، ظرفیت داوطلبان گروه دوام ثامن و هم فکری و همکاری مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری، به این نتیجه دست پیدا کردیم که غربالگری در دوران پساکرونا را ادامه دهیم.

رئیس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد با اشاره به تأثیرات مثبت غربالگری، تصریح کرد: از روزی که این طرح اجرایی شده است، حدود ۳۰۰ نفر ساعت از نیروهای دوام ثامن در بحث غربالگری ورودی پایانه‌ها همکاری داشتند که تقریباً تاکنون ۲۰ هزار نفر از شهروندان مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.

وی اظهار امیدواری کرد: این طرح همچنان ادامه پیدا کند و در شرایط خاص و بحران‌های دیگر نیز بتوانیم این تعاملات را همچون گذشته پیگیری کنیم و خدمات رسانی خوبی به شهروندان و زائرین ارائه کنیم.

اکلملی ادامه داد: در جلسه امروز، راه‌های همکاری میان مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و پایانه مسافری مورد بررسی قرار گرفت و برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری مانورهای مشترک انجام شد، همچنین در خصوص بحران‌های طبیعی و سوانح احتمالی در پایانه‌های مسافربری برنامه‌ریزی هایی صورت گرفت و پیرامون اسکان اضطراری و محل فرود بالگرد و نحوه توزیع اقلام ضروری در زمان بحران مطرح شد تا از پایگاه‌ها و ایستگاه‌هایی که تحت اختیار سازمان مسافربری است، استفاده‌های لازم انجام شود.

وی در خصوص برخورد مسافران طی انجام غربالگری توسط اعضا دوام ثامن، ادامه داد: نکته مهم در این زمینه این است که شهروندان به محض مشاهده نیروهای غربالگر و کنترل کننده، سریعاً ماسک می‌زدند که این امر موجب ایجاد حساسیت در بین شهروندان شده است همچنین این اقدام می‌تواند در دوران پسا کرونا بسیار خوب و تأثیرگذار باشد.

کد خبر 425803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.