باز طراحی پروژه بوستان سرتک قزوین

مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت: بازطراحی پروژه بوستان سرتک با توجه به درخواست شهرداری منطقه دو، توسط سازمان خدمات طراحی انجلام و مطابق با فهرست بهاء سال ۱۳۹۹به روز رسانی و جهت اجرا تحویل آن حوزه شد.

به گزارش ایمنا، محمد اسماعیل حافظی اظهار کرد: پروژه مطالعه و طراحی بوستان سرتک با رویکرد افزایش سرانه فضای سبز و کاهش آلودگی محیطی با مساحت تقریبی سه هکتار در امتداد بلوارهای شهید بهشتی و شهید لشگری در موقعیت پرتردد شهری قرار دارد.

وی اضافه کرد: این بوستان با هدف منظرسازی دارای فضاهایی با کاربری‌های متفاوت شامل فضای گل کاری فصلی، باغ صخره‌ای و آب‌نمای کف خشک، فضاهای نمایشگاهی، بازی کودکان و ورزش بزرگسالان، باغ‌های رز و تندیس‌های مناسب در جهت ایجاد فضایی مفرح و منظری زیبا در شهر در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین افزود: توجه به مقوله آموزش در جهت پاکیزگی هر چه بیشتر هوا، کارایی حداکثری و انعطاف پذیری طرح برای پاسخگویی به نیازهای سایت، توسعه امکانات دید و منظر و ارتقای کیفیت بصری سایت از اهداف طراحی آن به شمار می‌رود که با وجود تنوع فضایی مکان مناسبی برای اقشار مختلف و گروه‌های سنی متفاوت بود و بخشی از نیازهای اجتماعی جامعه را نیز فراهم می‌کند.

حافظی افزود: در این پروژه توجه به سکوت و سکون فضا، در دسترس بودن محورهای اصلی، عدم شکست پی در پی مسیرها و محورها به منظور حفظ و یکپارچگی سایت، توجه به جزئیات و آرایش سطوح، استفاده از آثار حجمی در طراحی محوطه سازی و باغ سازی در آمیختگی خصوصیت معماری ایرانی - اسلامی با معماری مدرن مدنظر قرار گرفته است که نشان از طرحی با ویژگی‌های نمادین و تولید یک گره و نشان شهری دارد.

کد خبر 425041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.