کلانشهر اصفهان ۲ روز هوای پاک تجربه کرد

کلانشهر اصفهان از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه دو روز هوای پاک، ۵۶ روز سالم و چهار روز ناسالم برای گروههای حساس را تجربه کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز پنجشنبه - یکم خرداد ماه- با میانگین ۷۹ در وضعیت سالم ثبت شد.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۶، خیابان استانداری روی عدد ۸۹، خیابان پروین روی عدد ۶۸، بزرگراه خرازی و خیابان رودکی روی عدد ۹۳ و خیابان دانشگاه روی عدد ۱۱۳ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شهرهای شاهین شهر با میانگین ۸۳، کاشان با میانگین ۶۹، مبارکه با میانگین ۷۰ و نجف آباد با میانگین ۶۸ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

کلانشهر اصفهان از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه، ۲ روز پاک، ۵۶ روز قابل قبول (سالم) و چهار روز ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرد در حالی که مدت مشابه سال گذشته برای این کلانشهر ۱۶ روز پاک، ۴۵ روز قابل قبول و یک روز ناسالم ثبت شده بود.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 424925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.