آخرین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در ۳۱ اردیبهشت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شرایط آمار ابتلا جدید به کرونا ویروس، ترخیص شدگان و تعداد بیماران تحت مراقبت‌های ویژه با وضعیت وخیم‌تر در بیمارستان‌ها در طی ۲۴ ساعت اخیر را تشریح کرد.

آرش نجیمی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلایان به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: تعداد ۹۸ مورد بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا ویروس به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با علائم بالینی در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی افزود: در همین زمان خوشبختانه تعداد ۴۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تحت مراقبت بودند با بهتر شدن وضعیت عمومی بیماری ترخیص شدند و لازم است که در قرنطینه دوره نقاهت بیماری را سپری کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: اکنون تعداد کل بیمارانی که در ۲۲ شهرستان استان به جز کاشان و آران و بید گل با تشخیص کرونا بستری هستند تعداد ۳۹۷ نفر است که از این تعداد متأسفانه ۱۰۷ نفر وضعیت حادتری را دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه و آی سی یو های مراکز درمانی در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

نجیمی با تاکید بر اینکه کلانشهر اصفهان در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارد و دو بیمارستان امین و خورشید از بیمارستان‌های مرجع برای بستری بیماران کرونایی است، تصریح کرد: از شهروندان تقاضا داریم که دقت نظر بیشتری به این موضوع داشته باشند و در این مدت کووید ۱۹ به ما نشان داده که به راحتی می‌تواند بازگشت مجددی داشته باشد و ما را به نقطه اول ابتلاء به این بیماری برساند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است که همشهریان از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شسشتشوی مرتب دست‌ها و قرنطینه خانگی بتوانیم به روند سیر نزولی این بیماری نفس گیر دست یابیم.

کد خبر 424879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.