اصفهان به سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند پیوست

شهر اصفهان به عنوان دومین شهر ایران به سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند پیوست که از این طریق اصفهان می‌تواند با شهرداران و مدیران سازمان‌های مرتبط با شهرداری‌ها در سراسر دنیا ارتباط برقرار کرده و شبکه سازی کند.

به گزارش ایمنا، شهر اصفهان در راستای توسعه چند جانبه‌گرایی و بهره‌گیری از ظرفیت شبکه‌ها و سازمان‌های مهم بین‌المللی در حوزه شهرها، پس از طی فرآیندهای اداری، به عضویت سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند (World Smart Sustainable Cities Organization) موسوم به WeGo درآمد.

در حال حاضر این سازمان بیش از ۲۰۰ شهر عضو دارد و ۱۵۳ شهر جهان در این سازمان عضویت دارند که از جمله آنها می‌توان به پاریس، بروکسل، برلین، بخارست، آنکارا، ابوظبی، مکزیکوسیتی، سئول، اسلام آباد و… اشاره کرد که برای ارتقای کیفیت زندگی، خلاقیت در ارائه خدمات عمومی و تقویت رقابت‌های منطقه‌ای بستر سازی می‌کند.

دبیرخانه این سازمان در شهر سئول (کره جنوبی) واقع است و مأموریت آن، کمک به هوشمندسازی و پایداری شهرهای جهان است.

در حال حاضر از میان کلانشهرهای ایران، فقط اصفهان و شیراز در این سازمان عضویت دارند، این نهمین سازمان یا شبکه بین‌المللی در حوزه شهرها است که اصفهان به عضویت آن در می‌آید.

سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار «WeGO» یک نهاد بین‌المللی است که با شهرها در جهت توسعه پایدار شهری بر اساس دولت الکترونیک همکاری می‌کند و رویکرد کلیدی آن تحقق «شهر هوشمند پایدار برای همگان» است.

این سازمان در سال ۲۰۱۰ از سوی ۵۰ عضو مؤسس تأسیس شد و یک انجمن بین‌المللی متشکل از شهرها و سایر دولت‌های محلی، ارائه دهندگان راه حل فناورانه هوشمند و مؤسسات ملی و منطقه‌ای است که برای تبدیل شهرها به شهرهای پایدار هوشمند تلاش می‌کند.

یکی از مزایای همکاری با سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار، امکان برقراری ارتباط با مسئولان شهرداری‌ها و سازمان‌ها در سراسر دنیا است.

کد خبر 424854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.