اتوبوسرانی اصفهان در روزهای تعطیل سرویس‌دهی ندارد

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه گفت: با توجه به تصمیمات ستاد کرونا تا اطلاع ثانوی اتوبوسرانی اصفهان در روزهای تعطیل فعال نیست و برای سرویس‌دهی در روز عید فطر هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

قدرت افتخاری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: شهرداری اصفهان به عنوان نخستین شهرداری کشور توانست از دولت برای خرید اتوبوس و تقویت BRT، اوراق مشارکت دریافت کند که ۳۰ درصد آن برای اقدامات زیرساختی و ۷۰ درصد آن را برای خرید اتوبوس هزینه می‌شود.

وی افزود: با پیگیری‌های شده ۷۰ دستگاه اتوبوس‌ خریداری شده اما هنوز به ناوگان اضافه نشده و و در پارکینگ‌های اتوبوسرانی است، زیرا تعداد مسافران مشخص نیست و به تناسب افزایش تعداد مسافر این اتوبوس‌ها  وارد ناوگان می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه با بیان اینکه در حال حاضر ۵۷۰ اتوبوس حدود یکصد هزار مسافر را در شهر جابجا می‌کنند، گفت: با توجه به بررسی میزان درخواست سفر و افزایش تعداد مسافران، به مرور برخی از خطوط اتوبوسرانی فعال یا تقویت می‌شود.

وی با اشاره به بازسازی اتوبوس‌ها، گفت: سال گذشته با توجه به پیگیری‌های شده توسط شهردار اصفهان، معاون مالی و اقتصادی شهردار و اقدامات شرکت واحد اتوبوسرانی در زمینه بازسازی اتوبوس‌ها از دو سال و نیم گذشته که تبدیل به یک برند در حوزه بازسازی در سطح کشور شده، شهرداری اصفهان موفق به دریافت اعتبارات قابل توجه برای بازسازی ۷۰۰ دستگاه اتوبوس شد.

افتخاری در خصوص نحوه تأمین هزینه‌های مورد نیاز برای بازسازی اتوبوس‌ها، خاطرنشان کرد: هزینه بازسازی هر دستگاه اتوبوس به طور میانگین ۳۰۰ میلیون تومان است که ۸۰ درصد هزینه‌ها از طریق ارائه تسهیلات کم بهره و ۲۰ درصد توسط شهرداری تأمین می‌شود، البته مجوزهای لازم از سازمان برنامه و بودجه کشور دریافت شده است.

کد خبر 424759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • امیر IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  0 1
  عالی
 • صدیقه سلام اتوبوس های داخل شهر اصفهان کهنه وکثیف و IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 0
  اتوبوس های حومه خیلی بهتر از شهر اصفهان و خط رزمندگان کم واتوبوس های کثیف وکهنه وخراب لطفاً رسیدگی کنید ممنون میشم