جهانگیری بر لزوم واگذاری سهام عدالت با هدف انتفاع بیشتر مردم تاکید کرد

دفتر معاون اول رییس جمهوری با صدور اطلاعیه ضمن مجعول دانستن مطلب منتشر شده در یکی از سایت‌های خبری درباره مواضع اسحاق جهانگیری در خصوص واگذاری سهام عدالت به مردم، هدف از انتشار این مطلب را ایجاد شبهه در اذهان عمومی دانست.

به گزارش ایمنا، متن اطلاعیه دفتر معاون اول رییس جمهوری به شرح زیر است:

بدنبال درج مطلبی مجعول در یکی از سایت های خبری که با هدف ایجاد شبهه در اذهان عمومی نسبت به مواضع معاون اول رییس جمهوری درخصوص واگذاری سهام عدالت به مردم منتشر گردیده است، نکات زیر برای تنویر افکار عمومی و آگاهی ملت شریف ایران اعلام می شود: 

۱- پرواضح است که هدف اصلی از واگذاری سهام عدالت علاوه بر استقرار و گسترش عدالت در جامعه، ‌مشارکت دادن هرچه بیشتر مردم در اقتصاد به منظور ایجاد و تقویت بخش خصوصی توانمند و واقعی در کشور است.

۲- سوابق فکری، مدیریتی و اجرایی جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم  رییس جمهور بیانگر این مهم است که ایشان همواره مدافع بخش خصوصی کشور بوده و این موضوع آنچنان روشن و بدون ابهام است که نیازی به شرح و بیان بیشتر نیست. عملکرد و مواضع شفاف ایشان بعنوان وزیر صنایع و معادن در دولت اصلاحات در خصوص ضرورت واگذاری سهام شرکت ها و کارخانجات بزرگ دولتی به طبقات متوسط و ضعیف جامعه نیزگویای این امر است.

۳- برگزاری جلسات متعدد شورای عالی اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی به ریاست معاون اول رییس جمهوری که یکی از دستور جلسات اصلی و مهم آن در طول سال های گذشته به نحوه واگذاری سهام عدالت به مردم و تدوین دستورالعمل های لازم برای آزاد سازی این سهام اختصاص داشته است، نمونه دیگری از این دست می باشد.

۴- حضور معاون اول رییس جمهوری در مراسم های مختلف مرتبط با واگذاری و رونمایی از سهام عدالت و مهمتر از آن اهتمام ایشان در حوزه گفتمان سازی سهام عدالت به نحوی که این واگذاری اولا دقیق و علمی باشد و ثانیا منجر به انتفاع هر چه بیشتر مردم شود، شاهدی دیگر بر این مدعاست. این گفتمان سازی نیز با موضع گیری و گفتگو با رسانه ها و بعضا بیان و تشریح جزئیات نحوه آزاد سازی سهام عدالت با هدف آگاهی بخشی و جلب مشارکت مردم برای اجرای موفقیت آمیز این طرح بزرگ ملی صورت گرفت.  

منبع: پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری

کد خبر 424488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.