نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم اعلام شد

رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم متوسطه را تشریح کرد.

به گزارش ایمنا، خسرو ساکی درباره برگزاری امتحانات پایه نهم، اظهار کرد: برگزاری امتحانات پایه نهم در اختیار مدرسه است. مدرسه خودش آزمون را طراحی و اجرا و سپس اعلام نتیجه می‌کند.

وی افزود: قبلاً امتحانات پایه نهم به جهت تأثیر سوابق در هدایت تحصیلی و ورود به مدارس نمونه دولتی در آئین نامه، هماهنگ استانی برگزار می‌شد اما با توجه به شرایطی که اکنون وجود دارد بحث طراحی سوال و اجرا به مدارس واگذار شده و به این ترتیب شرایط نسبت به سال‌های قبل اندکی تعدیل می‌شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نتایج امتحان حضوری از نتایج غیرحضوری قابل استنادتر است و به جهت تأثیر در هدایت تحصیلی و پذیرش در نمونه دولتی، امتحانات این پایه به صورت حضوری انجام می‌شود، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تصحیح اوراق به صورت الکترونیکی انجام می‌شود به ایسنا گفته است که تصحیح الکترونیکی اوراق را هیچ زمانی کامل اجرا نکردیم. این طرح بهمن ۹۷ به صورت پایلوت اجرا شده اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها متوقف شد.

ساکی تصریح کرد: تصحیح الکترونیکی اکنون در دستورکار است و روی آن کار می‌کنیم. با تأمین اعتبار و تکمیل زیرساخت‌ها این طرح را اجرا می‌کنیم.

کد خبر 424453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • معصومه قالبی حاجیوند IR ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 0
  تو رو خدا لطفا امتحانات پایه نهم را حضوری برگزار نکنید مجازی برگزار کنید بخدا ما اصلا این هدایت تحصیلی رو نمیخواهیم
 • معصومه قالبی حاجیوند IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 0
  امتحانات پایه نهم را غیر حضوری کنید