۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
دستگاه ضدعفونی‌کننده سطوح تولید شد

دستگاه‌های پاششی ضد عفونی کننده از جمله تجهیزاتی است که شرکت‌های دانش بنیان و فناور ایرانی در حجم قابل توجهی تولید می‌کنند.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سجاد آغاسی زاده، مدیر عامل شرکت آژند پژوهان توس در این‌باره گفت: پس از همه‌گیری ویروس کووید ۱۹، تقاضا برای انواع دستگاه‌های ضد عفونی کننده سطوح و محیط به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یافت.

وی گفت: از جمله مشکلاتی که مصرف کنندگان به ویژه مصرف کننده بزرگ و سازمانی با این تجهیزات دارد، هزینه مصرف جاری نسبتاً بالای آن است.

این فعال فناور اظهار کرد: در حال حاضر ممکن است یک دستگاه ضد عفونی کننده پاششی بزرگ به روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ لیتر محلول پایه الکل نیاز داشته باشد؛ با توجه به قیمت بالای الکل، این مسئله هزینه‌‎ها را افزایش می‌دهد. به همین جهت واحد R&D شرکت بر روی نوع و روش پاشش و محلول مود استفاده کار کرد تا با افزایش ماندگاری محلول معلق در هوا و نحوه پاشش، نیاز دستگاه به محلول مورد استفاده کاهش یابد و صرفه اقتصادی استفاده از آن افزایش پیدا کند.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به دیگر محصول این شرکت افزود: دستگاه ضد عفونی کننده UV دیگر محصول شرکت است که در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شود. این دستگاه به جای محلول برای ضد عفونی کردن سطوح از اشعه استفاده می‌کند.

وی تاکید کرد: میزان پاک‌کنندگی این دستگاه به مراتب بالاتر از دستگاه‌های معمولی پاششی بوده و تنها عیب آن، این است که برای پوست انسان مضر است؛ به همین دلیل از آن برای ضد عفونی کردن تجهیزاتی استفاده می‌شود که نمی‌توان آن را با استفاده از محلول‌های مایع ضد عفونی کرد.

آغاسی زاده در ادامه بیان کرد: تجهیزات مخابراتی و نامه‌های اداری، از جمله مواردی است که با کمک دستگاه ضد عفونی کننده UV فرایند ضد عفونی در مورد آن‌ها انجام می‌شود.

کد خبر 424193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.