راه‌اندازی بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک‌های تنفسی جنوب غرب آسیا

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از راه‌اندازی بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک تنفسی در جنوب غرب آسیا خبر داد.

به گزارش ایمنا، به نقل از بنیاد برکت، محمد مخبر در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک جنوب غرب آسیا اظهار کرد: این کارخانه ظرف مدت یک‌ماه راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه تعدادی از دستگاه‌های ساخت ماسک را از کشورهای دیگر وارد کرده و همچنین با کمک شرکت‌های دانش بنیان داخلی موفق به ساخت دستگاه‌های تولید ماسک هم شده‌ایم، گفت: در حال حاضر این کارخانه ظرفیت تولید روزانه ۴ میلیون ماسک را دارد که هم اکنون با تولید روزانه یک میلیون ماسک فعالیت خود را آغاز کرده است و این تولید به تدریج افزایش پیدا خواهد کرد، همچنین ماسک‌های تولید شده ماسک‌های فیلتردار، N۹۵ و نانو هستند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: دستگاه‌هایی که در حال حاضر تولید شده است توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان کشور طراحی و ساخته شده و ساخت این دستگاه‌ها ظرف ۲۳ روز اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: با این حجم از تولید و تقاضای ماسک در کشور، اضافه شدن این کارخانه، کشور را از واردات ماسک بی‌نیاز خواهد کرد و تا زمانی که نیاز کل کشور تأمین نشود، هرگز صادراتی نخواهیم داشت. در صورت تأمین نیاز کل کشور این ظرفیت وجود دارد که محصولات تولید شده و همچنین دستگاه‌های تولید ماسک صادر شود.

مخبر در پاسخ به سوالی در رابطه با نحوه توزیع این ماسک‌ها افزود: تمام ماسک‌های تولید شده به وزارت بهداشت تحویل داده می‌شود و ما دخالتی در توزیع آن نداریم.

وی تصریح کرد: محصولات تولید شده با قیمتی کمتر از قیمت بازار عرضه می‌شود چرا که در حال حاضر در کشور قیمت ماسک بالاست و با این تولیدات به‌زودی قیمت‌ها شکسته خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان این‌که امیدواریم با این تولیدات به وفور در کشور ماسک فراهم شود، گفت: با راه‌اندازی این کارگاه ۳۳۰ نفر مستقیم مشغول فعالیت هستند و این اقدام موجب اشتغال‌زایی برای آن‌ها شده است.

مخبر گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای این اقدام سرمایه‌گذاری شده و تاکنون ۲ تا ۳ میلیون ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای رفع نیاز مردم به مناطق محروم ارسال شده است و یک میلیون بسته غذایی در این شرایط بین نیازمندان توزیع می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: محصولات تولید شده در همین کارگاه استریل و ضدعفونی می‌شوند و از روز اول شیوع ویروس کرونا نیروهای ما به کمک گروه‌های جهادی و نخبگان کشور برای مقابله با ویروس کرونا و تولید ماسک مشغول فعالیت هستند.

کد خبر 424184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.