آخرین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در ۲۶ اردیبهشت ماه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شرایط آمار ابتلا جدید به کرونا ویروس، ترخیص شدگان و تعداد بیماران تحت مراقبت‌های ویژه با وضعیت وخیم‌تر در بیمارستان‌ها در طی ۲۴ ساعت اخیر را تشریح کرد.

طاهره چنگیز در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلایان به ویروس کرونا در طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: تعداد ۸۱ مورد بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا ویروس به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با علائم بالینی در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی با تاکید بر اینکه اکنون تعداد کل بیمارانی که در شهرستان‌های استان به جز کاشان و آران و بیدگل با تشخیص کرونا بستری هستند تعداد ۳۷۰ نفر است، گفت: از این تعداد متأسفانه ۱۰۹ نفر وضعیت حادتری را دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه و آی سی یوهای مراکز درمانی در حال دریافت خدمات درمانی هستند و طی ۲۴ ساعت اخیر آمار فوتی‌های مشکوک به کرونا ویروس در استان ۹ نفر به ثبت رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم رعایت بهداشت فردی و شستشوی مرتب دست‌ها را مورد توجه قرار دهند و علاوه بر رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند تا بتوانیم به سیر نزولی این بیماری نفس گیر و مرحله مهار آن دست یابیم.

کد خبر 423914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.