راهکار سازمان غذا و دارو برای شفافیت در تخصیص ارز ترجیحی

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو عنوان کرد: مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به کاهش منابع ارزی این سازمان در سال ۹۹ گفت: به منظور شفافیت بیشتر، ثبت سفارش‌های ارسالی به بانک مرکزی در مورد تخصیص ارز ترجیحی روی سایت سازمان بارگذاری و قابل دسترسی است.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت بهداشت، دکتر غلامحسین مهرعلیان، اظهار کرد: با توجه به اینکه منابع ارزی سازمان غذا و دارو در سال جدید نسبت به سال ۹۸، یک میلیارد دلار کاهش یافته است، تلاش سازمان این است که با دقت بالا ارز ترجیحی را به نحوی در اختیار تأمین کنندگان قرار دهد که بخش بزرگی از جامعه هدف پوشش داده شود.

وی با اشاره به اینکه موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با پیشنهاد سازمان غذا و دارو مبنی بر اعلام میزان و چگونگی تخصیص ارز ترجیحی به شرکت‌های دارویی گامی دیگر در جهت شفافیت بیشتر در وزارت بهداشت است، افزود: سازمان غذا و دارو در راستای شفاف‌سازی فرایندهای خود در سال جدید، تمام لیست‌های ثبت سفارش ارسالی به بانک مرکزی و تخصیص ارز را در سایت سازمان بارگذاری خواهد کرد تا همه ذی‌نفعان به آن دسترسی داشته باشند.

مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو هدف از این اقدام را با توجه به محدودیت شدید منابع ارزی، شفافیت در تصمیم گیری ها و عدالت در تخصیص ارز دانست.

وی خاطرنشان کرد: آنچه مهمترین رکن تصمیم‌گیری در تخصیص و اولویت بندی ارز محسوب می‌شود؛ تأمین دارو، موجودی محصول و ماده اولیه مورد نیاز بازار خواهد بود، بطوری که محصولاتی که در صدر نیاز جامعه قرار دارند، در اولویت تخصیص ارز جهت تأمین قرار خواهند گرفت.

پیش تر نیز بنا بر اعلام دکتر شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو، در خصوص ارز دولتی تخصیصی به شرکت‌های تجهیزات پزشکی نیز این اقدام صورت گرفته بود.

کد خبر 423899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.