ماجرای مرگ مرموز یک محقق کرونا در آمریکا چیست؟

یک استادیار دانشگاه پیتزبورگ که در حال انجام تحقیقاتی درباره منشأ ویروس کرونای جدید بوده به طرز مرموزی جانش را از دست داده است.

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش ایمنا «بینگ لیو»، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه «پیتزبورگ» که در حال انجام تحقیقاتی درباره منشأ ویروس کرونای جدید بود به طرز مرموزی چند روز پیش جانش را از دست داده است.

جسد «لیو» ۳۷ ساله روز دوم ماه می در منزل شخصی‌اش در «رأس تاونشیب»، در شمال پیتزبورگ پیدا شد. طبق آنچه رسانه‌ها گزارش داده‌اند گلوله‌هایی به سر و گردن او اصابت کرده است.

موضوعی که به ابهام‌ها درباره مرگ بینگ لیو افزوده این است که او زاده چین بوده و شواهدی در دست است که در آستانه کشفیات مهمی در خصوص منشأ ویروس کرونا بوده است.

دانشگاه پیتزبورگ در بیانیه‌ای که برای مرگ لیو صادر کرده نوشته او «در آستانه کشف یافته‌هایی مهم برای درک ساز و کارهای سلولی زیربنای عفونت کروناویروس جدید و زیربناهای سلولی بیماری‌های متعاقب آن بوده است.»

بعد از مرگ او بعضی از کاربران فضای اجتماعی در «ویبو» چین شروع به انتشار برخی از نظریه‌های او درباره منشأ کرونای جدید بوده‌اند.

یک کاربر چینی نوشته است: «شاید او داشته به این نتیجه می‌رسیده که ویروس از یک آزمایشگاه آمریکایی نشأت گرفته است.» کاربری دیگر نوشته است: «مسئله خیلی عجیبی است. احتمالاً رازهایی در پشت پرده هستند.»

بسیاری از کاربران دیگر هم گفته‌اند مرگ او احتمالاً به یافته‌هایش درباره منشأ ویروس کرونا ارتباط داشته است.

منشأ ویروس کرونا در روزهای گذشته یکی از موضوعات چالش‌انگیز میان آمریکا و چین بوده است. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «مایک پامپئو»، وزیر خارجه او در روزهای گذشته مشغول تلاش برای تبلیغ این ایده بوده‌اند که کرونا از آزمایشگاهی در ووهان نشأت گرفته است.

در مقابل، برخی از نهادهای چین هم آغاز کرونای جدید را به ارتش آمریکا نسبت داده‌اند.

منبع: فارس

کد خبر 422751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.