فیفا و تصویب انجام ۵ تعویض در هر بازی

فدراسیون جهانی فوتبال امروز تأیید کرد که تیم‌ها پس از شروع مجدد بازی‌ها می‌توانند در جریان ۹۰ دقیقه از ۵ تعویض استفاده کنند.

به گزارش ایمنا، دو هفته پیش بود که فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) پیشنهاد داد در صورت ادامه مسابقات فوتبال پس از تعدیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، تیم‌های فوتبال به طور موقت به جای سه تعویض، از پنج تعویض استفاده کنند.

این تصمیم امروز و پس از جلسه اعضای فیفا به تصویب رسید و قرار بر این شد که موقتاً تیم‌ها در جریان ۹۰ دقیقه، از ۵ تعویض ولی در سه مقطع زمانی مختلف استفاده کنند تا از فرصت سوءاستفاده برای اتلاف وقت از تیم‌ها سلب شود. همچنین در صورت کشیده شدن بازی‌ها به وقت اضافه، قرار شده ششمین تعویض نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

این تغییر موقتی است ولی گفته می‌شود شاید تا جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز تمدید شود. هدف، حفظ سلامتی بازیکنان است چرا که در صورت از سرگیری لیگ‌ها قرار شده تا بازی‌های باقیمانده به صورت فشرده و با فاصله ۷۲ ساعت برگزار شود.

همچنین وقت تنفس به دلیل گرمای هوا در هر بازی نیز به دو افزایش خواهد یافت که ممکن است در صورت کشیده شدن به وقت اضافه، تا ۵ نیز افزایش پیدا کند.

طبق تصمیم امروز فیفا، قرار شده تا مربیان برای هر بازی مجاز به دعوت از ۲۳ بازیکن باشند که دو بازیکن بیشتر از قانون قبلی است.

منبع: ورزش سه

کد خبر 422738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.