آژانس اطلاعاتی آلمان اتهامات آمریکا درباره شیوع کرونا را قبول ندارد

در گزارش اطلاعاتی آلمان نسبت به اتهامات مطرح شده از سوی آمریکا مبنی بر اینکه منشأ ویروس کرونا در یک آزمایشگاه چینی بوده، تردید وجود دارد.

‌به گزارش ایمنا در این گزارش همچنین آمده که این اتهامات تلاشی برای منحرف کردن توجه از شکست آمریکا در کنترل این بیماری ویروسی است.

نشریه "در اشپیگل" امروز (جمعه) نوشت، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه گفته بود که شواهدی کافی و محکم دارد که کروناویروس از یک لابراتوار چینی نشت کرده اما در عین حال نتیجه‌گیری آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا را که این مساله دست ساز بشر نیست، زیر سوال نبرد.

اشپیگل همچنین نوشت، آژانس جاسوسی آلمان از اعضای ائتلاف اطلاعاتی موسوم به "پنج چشم" تحت رهبری آمریکا خواسته تا شواهدی را برای پشتیبانی از این اتهام مطرح شده از سوی دولت واشنگتن ارائه کنند. هیچیک از اعضای این ائتلاف شامل ایالات متحده، انگلیس، کانادا، استرالیا و نیوزیلند نمی‌خواستند از این ادعا از سوی پامپئو حمایت کنند.

گزارش اطلاعاتی ارائه شده برای وزیر دفاع آلمان به این نتیجه‌گیری رسیده که اتهامات آمریکا یک تلاش عمدی برای منحرف کردن توجه عمومی از ناکامی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور است.

ترامپ گفته که شواهدی دارد که منشأ این ویروس احتمالاً از یک آزمایشگاه چینی است اما به جزئیات آن اشاره نکرده است.

بر اساس آمارهای خبرگزاری رویترز و پیام‌های کاخ سفید و مقام‌های ایالتی تا روز پنجشنبه، تعداد مرگ‌ها ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده ۷۵ هزار تن شده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 422730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.