حرم رضوی در شب‌های قدر بازگشایی نخواهد شد

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: برای بازگشایی حرم مطهر تابع مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا هستیم و تصمیم فعلی این ستاد بر عدم بازگشایی حرم مطهر رضوی، حتی صحن‌های متبرک برای شب‌های قدر است.

به گزارش ایمنا و به نقل از آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهروردی در خصوص بازگشایی حرم مطهر رضوی در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان، با بیان اینکه دستورالعمل بهداشتی برای بازگشایی آستان‌های مقدس و اماکن متبرکه تدوین شده است، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه فراهم آمدن هر چه زودتر شرایط زیارت برای عموم مردم و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با رعایت نکات و ضوابط بهداشتی است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: آستان قدس رضوی با همکاری سایر آستان‌های مقدس دستور العمل بهداشتی بازگشایی حرم‌های مطهر را تهیه و تدوین کرده است، این دستورالعمل با هدف ایجاد محیطی ایمن به منظور پیشگیری از سرایت ویروس کرونا بر پایه اصل فاصله گذاری اجتماعی و آموزش زائران و اجرای موازین بهداشتی و ضد عفونی مکان‌های فیزیکی مورد استفاده در آستان‌های مقدس تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه فراهم آمدن هر چه زودتر شرایط زیارت برای عموم مردم و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با رعایت نکات و ضوابط بهداشتی است، ابراز کرد: آستان قدس رضوی آمادگی خود را برای بازگشایی حرم مطهر ضمن رعایت اصول بهداشتی اعلام کرده است، البته هر تصمیمی برای بازگشایی حرم مطهر رضوی باید با همراهی، تصمیم روشن و قطعی ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام گیرد و ما تابع تصمیمات این ستاد هستیم.

خاکسار قهروردی خاطرنشان کرد: همانطور که تصمیم اعمال محدودیت موقت زیارت توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاذ شد، بازگشایی حرم مطهر نیز با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام خواهد شد، گرچه که آستان قدس رضوی آمادگی خود را برای بازگشایی حرم مطهر اعلام کرده است.

وی اعلام کرد: با توجه به شرایط فعلی بیماری، در حال حاضر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا و ستاد کرونای استان بر عدم بازگشایی حرم مطهر رضوی، حتی صحن‌های متبرک برای شب‌های قدر اعلام شده است، انشاالله در زمان مناسب حتماً با آمادگی کامل این بازگشایی طی مراحلی انجام خواهد گرفت.

کد خبر 422711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.