۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
هوای اصفهان در وضعیت سالم

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۷۵ در وضعیت سالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز جمعه - نوزدهم اردیبهشت ماه- با میانگین ۹۷ در وضعیت سالم ثبت شد.
شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز نیز با میانگین ۷۵ در وضعیت سالم است.
بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۹۱، خیابان استانداری روی عدد ۵۹، بزرگراه خرازی روی عدد ۶۷، خیابان پروین روی عدد ۵۴، خیابان رودکی روی عدد ۸۶ و خیابان دانشگاه روی عدد ۸۹ گزارش می‌شود.
همچنین کیفیت هوا در شهرهای شاهین شهر با میانگین ۸۵، مبارکه با میانگین ۶۳ و نجف آباد با میانگین ۵۴ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 422696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.