آخرین آمار ابتلا به کرونا در اصفهان در ۱۸ اردیبهشت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آخرین آمار شیوع بیماری کرونا در اصفهان را تشریح کرد.

آرش نجیمی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلایان به ویروس کرونا در طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: تعداد ۱۰۰ مورد بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا ویروس به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با علائم بالینی در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی با بیان اینکه در همین زمان خوشبختانه تعداد ۹۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تحت مراقبت بودند با بهتر شدن وضعیت عمومی بیماری ترخیص شدند و باید دوره قرنطینه را در منزل تا بهبودی کامل طی کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تصریح کرد: اکنون درمجموع تعداد ۵۱۸ نفر از بیماران کووید ۱۹ را در بیمارستان‌ها تحت مراقبت و دریافت خدمات داریم و متأسفانه از این تعداد ۱۳۹ نفر به نسبت وضعیت جسمی وخیم‌تری را دارند و این تعداد بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

نجیمی با تاکید به اینکه فردا نماز جمعه در شهرستان بویین میاندشت برگزار می‌شود، تصریح کرد: ضروری است همشهریان در این شهرستان برای پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه جدی داشته باشند و برای اقامه نماز جمعه علاوه بر همراه داشتن ماسک و دستکش، حتماً از سجاده و مهر شخصی خود استفاده کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار کرد: برای رسیدن به مرحله مهار این بیماری در استان فاصله داریم و از شهروندان تقاضا داریم رعایت بهداشت فردی را مورد توجه قرار دهند وعلاوه بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند تا بتوانیم به سیر نزولی این بیماری نفس گیر و مرحله مهار آن دست یابیم.

کد خبر 422651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.