مقام ارشد آمریکایی: دنبال تنبیه چین بابت شیوع کرونا نیستیم

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفته دولت این کشور به دنبال تنبیه چین به دلیل ادعاها درباره نقش این کشور در شیوع ویروس کرونا نیست.

به گزارش ایمنا، «متیو پوتینگر»، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه تصریح کرد کشورش اعمال «تدابیر تنبیهی» علیه چین به دلیل ادعاها درباره نقش این کشور در شیوع ویروس کرونا را بررسی نمی‌کند.

به نوشته پایگاه خبری «پولیتیکو» این مقام آمریکایی با بیان این سخنان از لفاظی‌های ستیزه‌جویانه‌ای که برخی از دیگر مقام‌های دولت ترامپ درباره تنبیه چین بیان کرده‌اند فاصله گرفته است.

پوتینگر در جریان همایشی با موضوع روابط چین و آمریکا در دانشگاه ویرجینیا گفت: «آمریکا اعمال تدابیر تنبیهی را بررسی نمی‌کند.»

وی اضافه کرد: «کاری که رئیس‌جمهور ترامپ در حال بررسی آن است ادامه سیاستی است که او در پیش گرفته- او می‌خواهد همان سیاستی که تا به حال اجرا کرده را اجرا کند یعنی داشتن یک رابطه منصفانه و دوجانبه با چین.»

پیش از این رسانه‌های آمریکا به نقل از منابع آگاه گزارش داده‌اند برخی مقام‌های آمریکا در حال بررسی طرح‌هایی برای تنبیه چین یا تقاضای دریافت غرامت از این کشور به بهانه پنهان‌کاری ادعایی پکن درباره شیوع ویروس  کرونا هستند.

 به نوشته روزنامه «واشنگتن پست» دو مقام مطلع آمریکایی که مایل به افشای هویت خود نبودند گفتند که در این طرح برخی اقدامات تلافی جویانه در نظر گرفته شده است.

در حالی که آمریکا تلاش بسیاری کرده تا چین را عامل تولید این بیماری معرفی کند دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا امروز پنجشنبه بار دیگر تاکید کرد شواهد موجود نشان می‌دهد ویروس کرونا توسط انسان ساخته نشده و یا در اطلاعات ژنتیکی آن تغییر ایجاد نشده است.

منبع: فارس

کد خبر 422138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.