ترامپ با زیاده‌خواهی دنبال تحمیل سیاست‌های آمریکا در منطقه است

کارشناس ارشد روابط بین‌الملل با اشاره به اینکه ترامپ با زیاده‌خواهی به دنبال تحمیل سیاست‌های آمریکا در منطقه است، گفت: این کشور در منطقه هیچ دستاوردی نداشته است و امروز شاهد تحقق نیافتن اهداف امریکا نه فقط در یمن بلکه در سوریه، عراق و افغانستان هستیم.

به گزارش ایمنا، محسن پاک‌آیین ضمن اشاره به شکست‌های پی در پی آمریکا در منطقه بیان کرد: آمریکا در منطقه هیچ دستاوردی نداشته و علت آن زیاده‌خواهی و سلطه‌طلبی ترامپ و جناح نو محافظه کار این کشور است که کماکان دنیا را با نگاه جنگ سرد می‌نگرد و تصور می‌کند هنوز ابرقدرت هستند و می‌توانند سیاست‌های خود را تحمیل کنند.

 وی گفت: امروز شاهد تحقق نیافتن اهداف امریکا نه فقط در یمن بلکه در سوریه، عراق و افغانستان هستیم. نیرو‌های یمنی بعد از چهار سال توانستند با تولیدات خود در حوزه موشکی عربستان را تأدیب و اگر اراده کنند می‌توانند فراتر از این به عربستان صدمه بزنند، اما به دلیل متعهد بودن به آتش بس بیش از این اقدام نمی‌کنند

سفیر پیشین ایران در جمهوری آذربایجان بیان کرد: جمهوری اسلامی همچون گذشته از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی یمن حمایت می‌کند و معتقد است بدون دخالت نیرو‌های خارجی و در چارچوب انجام گفت‌وگو‌های «یمن‌ی - یمنی» این کشور می‌تواند وارد مرحله صلح شود و به ثبات و دوام کافی برسد.

منبع: میزان

کد خبر 422119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.