مهدی: آخرین گزینه لغو لیگ است

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: مربی مصاحبه کرده بود که شرایط جدول را وجه مصالحه سلامت مردم نکنیم و در ادامه گفته بود اگر قرار است ما سقوط کنیم لیگ ادامه داشته باشد، این نشان می دهد او نگرانی فنی دارد.

به گزارش ایمنا، سهیل مهدی در خصوص برگزاری یا لغو لیگ برتر اظهار کرد: از طرف سازامن لیگ اتفاق جدیدی رخ نداده است، یک دستورالعمل خوب از طرف رئیس‌جمهور منتشر شده است و ما خیلی خوشحال هستیم که این خبر را شنیدیم. امیدواریم در رابطه با این خبر، ستاد مقابله با کرونا به ما کمک کند تا به سمت آغاز تمرینات تیم‌ها برویم، چون هر چقدر این فاصله بیشتر شود، برای تیم‌ها شرایط سخت‌تر می‌شود. مردم منتظر آغاز فوتبال هستند و ما هم به احتمال زیاد در نیمه مردادماه لیگ قهرمانان آسیا را داریم و می‌خواهیم لیگ برتر به سرانجام برسد.

وی در گفت‌و گو با رادیو تهران در خصوص اظهارات رئیس‌جمهور در رابطه با آغاز لیگ عنوان کرد: من استنباط کردم صحبت‌های رئیس‌جمهور بابت آغاز لیگ است. باید جزئیات این صحبت‌ها را بشنویم، فحوای کلام آقای رئیس جمهور همین بود که لیگ شروع شود. امیدوارم ابلاغی که شده باشد، ستاد محترم مقابله با کرونا این تصمیم را برای ما بگیرند و امیدواریم بتوانیم با خیال راحت تمرینات تیم‌ها را شروع کنیم. می‌توانیم از هفته‌های اول در گروه‌های کوچک و بعد از آن تمرینات گروهی را آغاز کنیم و ما این درخواست را داشته‌ایم.

مهدی در خصوص برگزاری جلسه ستاد مقابله با کرونا درباره فوتبال، گفت: من مطلع هستم این جلسه در حال برگزاری است. ما در این جلسه حضور نداریم و منتظر خبرهای خوب هستیم. این عزیزان همیشه کمک ما بوده‌اند. شاید تاریخی که برای شروع مسابقات اعلام کنند، به سود ما نباشد و منجر به لغو لیگ شود. با صحبتی که با دوستان داشتیم قرار شد که تاریخ شروع تمرینات را به ما بگویند و نهایتاً هیأت رئیسه سازمان لیگ شروع یا لغو مسابقات را تصمیم‌گیری کند.

وی افزود: اگر در چند روز آینده فضای تمرینی را باز کنند، می‌توانیم برای مسابقات اقدام کنیم. این تضمین را داده‌ایم که فضای تمرینی با حضور کادر پزشکی ایزوله شود و تمرینات را در گروه‌های کوچک آغاز کنند. در شرایط فعلی تیم‌ها به سمت برگزاری مسابقات دوستانه نمی‌روند و این مغایر با شرایط فعلی جامعه نیست. در محیط‌های کاری بیش از این تراکم جمعیت داریم و امیدوارم فوتبال را در اولویت قرار دهند.

وی در خصوص صحبت‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در رابطه با برگزاری مسابقات در شهر تهران، عنوان کرد: این صحبت از طریق دوستان دیگر هم شده است. یک گمانه‌زنی‌هایی است که باید ببینیم در این جلسه چه اتفاقی رخ می‌دهد. باید ببینیم می‌توانیم تمرینات تیم‌ها را شروع کنیم و بعد از آن می‌توانیم تصمیم بگیریم اگر شهرهایی که در شرایط قرمز هستند را به تهران منتقل کنیم. وقتی فوتبال بدون تماشاگر برگزار شود، فرقی نمی‌کند در کدام شهر برگزار شود.

مهدی در خصوص برنامه جدید برای شروع لیگ گفت: برنامه‌ریزی ما منوط به تاریخی است که به ما بدهند. شکل برگزاری لیگ به ادامه لیگی بود که داشتیم، به صورت میهمان و میزبان برگزار شود. اگر این شرایط فراهم نشود و بعضی از شهرها شرایط میزبانی را نداشته باشند، باید شرایط میزبانی باشگاه‌ها را عوض کنیم و به سمت شهرهایی که واجد شرایط هستند انتقال دهیم.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ تصریح کرد: در حال حاضر بعضی از شهرها شرایط نور استادیوم را ندارند و در زمانی که هوا گرم می‌شود و بازی‌ها در ساعات پایانی روز برگزار می‌شود، نیاز به نور داریم. در لیگ‌های پائین‌تر سخت‌افزار استادیومی کمتری داریم و قاعدتاً باید شهر یا ورزشگاه تغییر کند و در مرحله بعد، می‌توانیم به صحبت‌های گل محمدی و دیگر دوستان اشاره کرد که تمام مسابقات را متمرکز کنیم. این اصلاً انتخاب خوبی نیست و سعی می‌کنیم دیرتر به آن برسیم. آخرین انتخاب که اصلاً دوستش نداریم، لغو یا رها کردن لیگ است و هیچ‌کس از این موضوع خوشحال نمی‌شود و تمام تصمیم‌گیری‌های ما به شرایط این ویروس بستگی دارد.

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ در رابطه با اعتراض مالکان باشگاه‌ها برای ادامه لیگ و صحبت‌های مالک باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: ما مسائل پزشکی را منوط می‌کنیم به ستاد محترم مقابله با کرونا در ورزش و تمامی موارد را با رعایت پروتکل‌های این دوستان انجام می‌دهیم. به خودمان اجازه نمی‌دهیم وارد مسائل پزشکی شویم، چون سازمان‌های متخصص از سازمان لیگ، ستاد کرونا و ایفمارک مورد تأیید فیفا است حضور دارند و این عزیزان تمام موارد را بررسی می‌کنند. اجازه دهید ما در مسائل فوتبال صحبت کنیم و چیزی که به آن تسلط داریم. مسلماً زنوزی مشاوران پزشکی خیلی خوبی داشته که این اطلاعات را به او داده‌اند. ما هم این حرف‌ها را شنیده‌ایم و منتقل می‌کنیم به سازمان‌های مربوطه. اگر به ما تذکری بدهند حتماً آن را رعایت می‌کنیم.

مهدی در خصوص مالکیت زنوزی بر دو باشگاه عنوان کرد: اگر او مالک دو باشگاه باشد، از لحاظ حقوقی مشکل دارد و از نظر ما مالک یک باشگاه هستند و خواهشا از طرف دو باشگاه صحبت نکند چون از لحاظ حقوقی مشکل دارد.

مهدی افزود: واقعیت این است که ما دوست داریم در خدمت فوتبال‌دوستان باشیم. مأموریت ما نهایتاً اتمام لیگ و به سرانجام رساندن آن است. ما سرباز باشگاه هستیم و سعی می‌کنیم صلاح فوتبال را درنظر بگیریم. من مصاحبه‌ای از یکی از مربیان را دیدم که گفته بودند لیگ را تعطیل کنیم و من خواهش می‌کنم شرایط جدولمان را وجه مصالحه سلامت مردم نکنیم. یک چیزی حدود بیست خط درباره سلامت مردم صحبت می‌کنند و در آخرین جمله می‌گویند اگر قرار است تیم ما سقوط کند ما به لیگ ادامه می‌دهیم، این نشان می‌دهد نگرانی فنی دارند. چیزی که مطمئن هستم، تمام جمیع جهات را در نظر خواهیم گرفت که حداقل ضرر را برای باشگاه‌هایمان داشته باشیم.

منبع: فارس

کد خبر 422046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.