در جلسه مدیرعامل خانه سینما با صنوف چه گذشت

منوچهر شاهسورای مدیرعامل خانه سینما در جلسه روز شنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه با روسای ۲۰ صنف خانه سینما تأکید کرد که خانه سینما به لحاظ تأمین مالی و حمایتی در شرایط خوبی به سر می‌برد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی خانه سینما، جلسه ارائه گزارش و تبادل نظر هیأت مدیره و مدیرعامل خانه سینما با رؤسای اصناف سینمایی روز شنبه ۱۳ اردیبهشت به دعوت هیأت مدیره در خانه سینما تشکیل شد.

این جلسه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ موازین فاصله گذاری اجتماعی به دعوت هیأت مدیره خانه سینما با حضور ایشان، بازرس و مدیرعامل خانه سینما در سالن سیف‌الله داد خانه سینما برگزار شد.

این جلسه با موضوع گزارش در مورد روند اهدا هدایای نوروزی به اعضای خانه سینما و نیز اقدامات صورت گرفته برای تأمین منابع مختلف بابت حمایت‌های معیشتی، رفاهی و بیمه‌ای از اعضا در شرایط پساکرونا طی چند ماه آینده با حضور رؤسا یا نمایندگان صنوف سینمایی در ساعت ۱۱:۱۵ آغاز شد.

در ابتدای جلسه همایون اسعدیان رئیس هیأت مدیره خانه سینما گزارش جامعی از میزان، چگونگی تأمین و نحوه توزیع هدایای نوروزی به اعضای خانه سینما ارائه کرد و در ادامه با اشاره به روند ادامه بیکاری اعضای خانواده سینما در شرایط موجود ناشی از کرونا گفت که برای کمک به نیازهای معیشتی و رفاهی اعضای اصناف با منابعی که از جاهای مختلف تأمین شده برای حدود چهار ماه آینده امکان حمایت و پرداخت به اعضای نیازمند را داریم.

وی در مورد سامانه ثبت اطلاعات اعضا مطرح کرد: استقبال بسیار خوبی از سامانه ثبت اطلاعات اعضای خانه سینما صورت گرفته و طی حدود ۱۰ روز بیش از ۳۰۰۰ نفر از اعضای اصناف در سامانه اطلاعات خودشان را ثبت کرده‌اند که این اطلاعات در خانه سینما و اصناف محفوظ خواهد بود.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما نیز با تأیید و تکمیل سخنان اسعدیان عنوان کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های ممتد از قبل از عید تا به حال و بر اساس نظر هیأت مدیره که خواهان جذب منابع مالی و معیشتی مختلف برای کمک به اعضایمان بودند، در شرایط خوبی به سر می‌بریم که بابت حمایت و کمک‌رسانی به اعضایمان هیچ نیازمندی از آحاد صنوف بر اساس اطلاعات سامانه و تأیید رؤسای صنوف بی جواب نخواهد ماند.

وی در ادامه به پیش‌بینی تدابیری برای روزهای آینده و گذر از تعطیلی پروژه‌ها به از سرگیری فعالیت‌ها با حفظ تدابیر مختلف و لازم از جمله اکران آنلاین فیلم‌ها اشاره کرد و افزود: می‌باید به دنبال راه و روش‌های جدید باشیم و از آن‌ها حمایت کنیم تا با ایجاد رونق در تولید و نمایش بازارهای کار بیشتری را برای اعضای سینما فراهم کنیم.

همایون اسعدیان رئیس هیأت مدیره خانه سینما نیز اشاره کرد: اکنون ابا داریم از اینکه بگوییم منابع حمایتی را از کجاها تأمین کردیم ولی می‌گوئیم که منابع لازم موجود است و می‌توانیم از همین هفته توزیع آن را شروع کنیم ولی باید مدیریتش کنیم تا بتوانیم به درستی طی این چند ماه آینده تخصیص و توزیع بکنیم.

پس از صحبت‌های برخی از رؤسای صنوف و نیز پرسش و پاسخ‌های گوناگون قرار بر این شد تا کارگروه ویژه‌ای با مسئولیت روانبخش صادقی دبیر هیأت مدیره خانه سینما با حضور نمایندگان هیأت مدیره و نیز رؤسای صنوف ظرف چند روز آینده جهت مدیریت منابع مالی تأمین شده تشکیل شود تا با توجه به اطلاعات موجود اعضا، آن‌ها بگویند طی چند ماه آینده چگونه و به چه میزان و با چه زمانبندی نسبت به توزیع کمک‌های حمایتی اقدام بشود.

در پایان جلسه با توجه به اطلاعات ارائه شده و نیز پرسش و پاسخ‌های صورت گرفته، رؤسای صنوف در جریان تلاش‌های انجام شده توسط مدیرعامل و هیأت مدیره خانه سینما قرار گرفتند و ضمن تبادل نظر و همفکری لازم با توجه به تأکید هیأت مدیره و مدیرعامل خانه سینما بر مشارکت و مسئولیت رؤسای اصناف در تکمیل و تأیید لیست‌های مورد نیاز از اعضا برای بهره مندی از کمک‌های معیشتی، مالی و رفاهی، جلسه با وفاق و رضایت مندی لازم در ساعت ۱۵:۳۰ به پایان رسید.

کد خبر 422045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.