قطر و ازبکستان کشورهای مورد نظر AFC برای ادامه لیگ قهرمانان آسیا

یک روزنامه قطری دو کشور مناسب برای برگزاری دیدارهای باقیمانده لیگ قهرمانان با سیستم جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا را معرفی کرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روزنامه الشرق قطر، محتمل‌ترین گزینه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای انجام دیدارهای لیگ قهرمانان که به خاطر همه‌گیری جهانی ویروس کرونا متوقف شده، برگزاری تجمیعی در یک کشور است. در این صورت کمترین زمان برای به پایان رساندن رقابت‌های فصل جاری لیگ قهرمانان طی خواهد شد.

براساس این گزارش، کشورهای غرب آسیا با توجه به شرایط آب و هوایی ماه اگوست (مرداد) به استثنای قطر امکان میزبانی از دیدارهای تجمیعی لیگ قهرمانان را ندارند.

این روزنامه قطری سپس با اشاره به شرایط کشور ازبکستان نوشته است: پس از قطر این کشور با توجه به دمای هوایش در ماه آگوست گزینه مناسبی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا جهت برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان تحت سیستم جدیدش است.

در ادامه این مطلب روزنامه الشرق درباره دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ آمده است: کنفدراسیون فوتبال آسیا ماه‌های اکتبر و نوامبر را پیشنهاد داده است، اما تا زمانی که این تاریخ‌های جدید مورد تأیید فیفا قرار نگیرند نمی‌تواند به صورت رسمی اعلام کند.

منبع: تسنیم

کد خبر 422002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.