تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از شمار کشته‌شدگان آن در جنگ ویتنام بیشتر شد

شمار جان باختگان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تا پایان روز سه‌شنبه ۲۸ آوریل (۹ اردیبهشت) به بیش از ۵۸ هزار نفر رسید که رقمی بیش از تعداد کشته‌شدگان این کشور در جریان جنگ بیست سالۀ ویتنام (۱۹۵۵ تا ۱۹۷۵ میلادی) محسوب می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از یورونیوز، آمار قربانیان کووید ۱۹ در آمریکا تا صبح چهارشنبه به وقت اروپا ۵۹۲۶۶ نفر و تعداد مبتلایان ۱ میلیون و ۳۵ هزار و ۷۶۵ نفر گزارش شده است.

با این وجود همزمان با انتشار این آمار، فرماندار ایالت فلوریدای آمریکا با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور دیدار کرد تا درباره کاهش محدودیت‌های اقتصادی و از سرگیری فعالیت‌های کسب و کار در این ایالت گفتگو کند.

دیدار رون دوسانتیس با آقای ترامپ در حالی انجام شد که فلوریدا بیشترین شمار مرگ و میر در یک روز را گزارش داده و در موضوع شیوع کرونا نیز وضعیت بدتری حتی در مقایسه با ایالاتی همچون نیویورک و نیوجرسی دارد.

آقای دوسانتیس از جمله معدود مقاماتی است که با ادامه قرنطینه در ایالتش مخالف است و بر این باور است که اگرچه محدودیت‌های وضع شده و ماندن مردم در خانه باعث کاهش سرعت انتقال ویروس کرونا شده اما این مقررات بر اقتصاد این ایالت ضربه جدی وارد کرده است.

پس از این نشست دونفره، آقایان ترامپ و دوسانتیس در جمع خبرنگاران اعلام کردند که به زودی مرحله اول طرح کاهش محدودیت برای انجام فعالیت‌های اقتصادی در این ایالت را اعلام خواهند کرد

کد خبر 421267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.