ماجرای مدرک جعلی منتخب مجلس یازدهم

تحولات امروز، فعالیت و اظهار نظر چهره‌های سیاسی در خصوص اتفاقات جاری کشور را در بسته خبری سیاسی امروز ایمنا دنبال کنید.

خبرگزاری ایمنا، در بسته سیاسی خود به ارائه گزیده اخبار منتشر شده طی بیست و چهار ساعت گذشته می پردازد:

بررسی تفریغ بودجه ۹۷ در کمیته تخصصی در هفته جاری 

هادی قوامی  پیرامون بررسی تفریغ بودجه ۹۷ اظهار کرد: در پی ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ در صحن علنی مجلس از سوی رئیس دیوان محاسبات، این گزارش در دستور کار کمیسیون برنامه و بودجه قرار گرفته و قرار است در هفته جاری کمیته محاسبات عمومی کمیسیون این گزارش را مورد بررسی قرار دهد. براین اساس گزارش کمیته محاسبات عمومی درباره تفریغ بودجه ۹۷ به کمیسیون برنامه ارائه شود و نهای تاً کمیسیون گزارش خود را در این باره جمع‌بندی و به مجلس ارائه کند.

قوامی گفت که این گزارش تا پیش از پایان دوره دهم به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

واکنش دبیر ستاد انتخابات به ماجرای جنجالی جعلی بودن مدرک یکی از نمایندگان مجلس یازدهم

اسماعیل موسوی، درباره صحت موضوع جعلی بودن مدرک تحصیلی یکی از منتخبین مجلس یازدهم، گفت: تا این لحظه هیچ گزارشی در این زمینه به ما ارسال نشده است. البته شورای نگهبان صحت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تایید کرده و وزارت کشور نیز اعتبارنامه منتخبین را صادر کرده است؛ بنابراین هر موضوعی درباره منتخبین باید در مجلس یازدهم بررسی شود. اینچنین مسائلی که شما اشاره کردید توسط خود نمایندگان مجلس یازدهم در زمان رای به اعتبارنامه آنها بررسی می‌شود.وزارت کشور تاکنون اعتبارنامه ۲۷۹ منتخب را صادر و امضا کرده است و به‌زودی این اعتبارنامه‌ها را برای معاونت قوانین مجلس ارسال خواهیم کرد. یک نسخه را نیز به شورای نگهبان می‌فرستیم. 

دبیر ستاد انتخابات در پایان با اشاره به اینکه ۱۱ منتخب باقیمانده مجلس در مرحله دوم انتخابات در شهریور ماه برگزیده می‌شوند گفت: دو نفر از منتخبین نیز فوت شده‌اند که در انتخابات میان دوره‌ای مجلس در سال ۱۴۰۰ جایگزین آنها انتخاب خواهد شد.

وقتی می دانید شورای نگهبان مصوبه ای را رد می کند وقت مملکت را تلف نکنید

 حجت الاسلام موسی قربانی، نماینده ادوار مجلس که سابقه حضور در جایگاه معاونت امور تنقیح قوانین مجلس را نیز دارد، با اشاره به حواشی به وجود آمده پیرامون طرح دو فوریتی اصلاح قانون انتخابات مجلس،گفت: شورای نگهبان برای خود جایگاهی دارد که تقریبا سال هاست موضع نسبتا ثابتی دارد و مواضع آنها برای همه مشخص شده است. موضوع این است که نمایندگان مجلس در بسیاری موارد می دانند که طرح‌ها و لوایح مصوب آنها توسط شورای نگهبان رد می شود اما اصرار دارند که زمان زیادی را برای بررسی برخی مسائل صرف کنند.  وقتی می دانند شورای نگهبان چیزی را رد می کند یا باید بنای خود را بر این بگذارند که آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام بفرستند یا اینکه اصلا وارد بحث و طرح آن نشوند. این نماینده ادوار مجلس خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: چه کسی می خواهد جواب حقوقی که برای این کارها گرفتید و زمانی که از مملکت تلف کردید را بدهد؟ ببنید چند ساعت روی موضوع طرح اصلاح قانون انتخابات کار کردید و نهایتا هم کنار گذاشته شد.حالا هم اگر قرار است چیزی خلاف رویه شورای نگهبان تصویب شود باید آن را متوقف کرد چون بهرحال قانون اساسی اختیاراتی به شورای نگهبان داده و نمی توان کاری کرد. نظارت بر انتخابات و تفسیر قانون اساسی از اختیارات شورای نگهبان است و و آنها هم می گویند برداشت ما از قانون چنین چیزی است و این دعواهای بین مجلس و شورای نگهبان از زمان امام تاکنون وجود داشته است.

انتظار داشتیم وام معیشتی به صورت بلاعوض باشد

شهاب‌الدین بی‌مقدار، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم درخصوص مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه انتخابیه خود، اظهار کرد: رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی از شمار مبتلایان اطلاعاتی به ما نمی‌دهند. آمار را از صداوسیما دنبال می‌کنیم اما جزئیات در اختیار ما قرار نمی‌گیرد. براساس شواهد میدانی و با توجه به اینکه تعداد تستی که در کشور انجام می‌شود کم ‌است، شناسایی هم به همین میزان کم است یعنی بسیاری از افرادی که به این بیماری دچار شده‌اند، از دیگران مخفی می‌کنند. متاسفانه برخی از افراد پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند که هفته آینده مشخص می‌شود در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا چه حد موفق عمل کرده‌ایم.

این سیاستمدار اصلاح‌طلب درباره کمک معیشتی دولت نیز گفت: در سایر کشورها بدون هیچ گونه توضیح و شعار اضافه‌ای، دو هزار دلار به شهروندان پرداخت شده در حالی که در کشور ما یک میلیون تومان وام را چنان در بوق و کرنا کرده‌اند که هر زمانی تلویزیون را روشن می‌کنیم مسئولان در حال ارائه توضیحات درباره این وام هستند.  گرچه این یک‌ میلیون به صورت وام است و از مردم پس گرفته می‌شود اما برای بسیاری از خانواده‌ها غنیمت است؛ در کل انتظار می‌رفت که این تسهیلات به صورت بلاعوض در اختیار مردم قرار می‌گرفت.

کد خبر 420627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.