۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
هوای اصفهان در وضعیت سالم

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۸۷ در وضعیت سالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز شنبه - ششم اردیبهشت ماه- با میانگین ۸۰ در وضعیت سالم ثبت شد. شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز نیز با میانگین ۸۷ در وضعیت سالم است.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۳۳، خیابان استانداری روی عدد ۵۹، بزرگراه خرازی روی عدد ۸۴، خیابان پروین روی عدد ۷۲ و خیابان دانشگاه روی عدد ۱۱۳ گزارش می شود.

همچنین کیفیت هوا در شهر مبارکه با میانگین ۸۲، شاهین شهر با میانگین ۹۰ و نجف آباد با میانگین ۷۹ در وضعیت سالم و در کاشان با میانگین ۱۱۴ ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش اصفهان و شهرستان ها به دلیل نقص فنی در سیستم داده ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰   بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

کد خبر 420510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.