۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
بازگشایی تدریجی تاسیسات گردشگری

معاون گردشگری کشور گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید به تدریج کسب‌وکارهای گردشگری گشایش پیدا کند.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، ولی تیموری گفت: سناریوهای مختلفی را برای مدیریت بحران کرونا در زمان های مختلف برای صنعت گردشگری در نظر گرفتیم و تمام اتفاقاتی را که در سطح کشور در زمینه مدیریت کرونا افتاده رصد می‌کنیم و در هر زمانی که وزارت بهداشت اعلام کند آمادگی داریم سفرها را به سرعت رونق دهیم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: با توجه به اینکه از اول اردیبهشت ۹۹ ترددهای بین استانی آغاز شده است یکی از سناریوهای ما بحث سفرهای کاری و اضطراری بین استانی است، در حقیقت به نوعی تعامل کار با سلامت باید انجام شود. سفر هوشمندی که دکتر مونسان مطرح کرد مفهوم آن همین است.

تیموری تصریح کرد: برنامه ما در کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت کرونا برای سفرهای تجاری و اضطراری همزمان با آغاز ترددهای بین استانی با عنوان کار همراه با سلامت تعریف شده است.

وی افزود: هتل‌ها و مراکز اقامتی که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت می کنند در صورت تمایل خدمات خود را به مردم ارائه می‌کنند و دو پروتکل بهداشتی به این مراکز ابلاغ شده و پروتکل سوم بهداشتی نیز در خصوص بازگشایی و آغاز به کار تدریجی مراکز اقامتی مجاز نیز ابلاغ شده است.

معاون گردشگری کشور اظهار کرد: امکان دارد تعدادی از مراکز اقامتی به دلیل اینکه در شرایط کنونی برای آن‌ها صرفه اقتصادی نداشته باشد، اقدام به بازگشایی و فعالیت دوباره نکنند و برخی از هتل‌ها هم یک طبقه خود را برای صرفه‌جویی در مسائل اقتصادی و انرژی در اختیار مسافرانی که برای کارهای اضطراری خود به استان ها سفر می کنند، اختصاص دهند.

کد خبر 420373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.