میراث مرتضی از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود

 چهار سیما به مناسبت سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی ویژه‌برنامه سه قسمتی «میراث مرتضی» را روی آنتن می‌برد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، تولید مستندهای روایت فتح در سالهای دفاع مقدس، یکی از شاخص ترین تجربه های تلویزیونی آن سالها بود که ابتدا در گروه جنگ و سپس در گروه روایت فتح پیگیری شد. لحن، زبان و جهان خلق شده در این مستندها، تجربه منحصربه فردی از تولید مستند جنگی به حساب می آمد که نقش سیدمرتضی آوینی دربه دست آمدن این لحن و زبان، نقشی انکار ناپذیر بود.

برنامه «میراث مرتضی»، تلاشی است برای بازخوانی آثار و اندیشه‌های شهید آوینی و بررسی تجربه‌هایی که توسط دوستان، همکاران و شاگردان او در سالهای پس از شهادتش انجام شده است.

حسین محمودیان اجرای «میراث مرتضی» را برعهده دارد که در هر قسمت میزبان دو کارشناس می شود. سینمای شهید آوینی، تجربه زیستن با شهید آوینی و انفجار اطلاعات عناوین قسمت های این ویژه برنامه است.

در قسمت اول مجری برنامه میزبان محمدحسین مهدویان کارگردان سینما و هادی بهروز فیلمبردار سینما می شود و با آنها در خصوص سینمای شهید آوینی گفتگو می‌کند.

حجت الاسلام عباس محسنی پژوهشگر فرهنگی و محمدرضا ابوالحسنی نویسنده و پژوهشگر فرهنگی مهمانان دومین شب از برنامه «میراث مرتضی» خواهند بود.

سومین قسمت از این ویژه برنامه با حضور مریم امینی همسر شهید آوینی و مهدی همایونفر همکار شهید آوینی با موضوع «انفجار اطلاعات» پخش می شود.

«میراث مرتضی» به تهیه کنندگی مصطفی پورمحمدی محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که در سه قسمت چهارشنبه ۲۰ فروردین ساعت ۲۲ و پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۳ از شبکه چهار پخش می شود.

کد خبر 417985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.