اختلاف نظری برای اعمال محدودیت‌ها وجود ندارد/ اجرای گام دوم غربالگری

وزیر بهداشت، گفت: اختلاف نظری در درون دولت برای اعمال محدودیت‌ها وجود ندارد و هیچ گونه ناهماهنگی و عدم همکاری بین بخشی نداریم؛ البته برخی مواقع ممکن است هماهنگی بین تفاوت اظهارنظرهای کارشناسی و نظرات اقتصادی و دیپلماتیک زمان ببرد.

به گزارش ایمنا، سعید نمکی اظهار کرد: از همه آنهایی که ما را در مرحله اول بسیج ملی مقابله با کرونا کمک کردند تشکر می کنم. در این میان تشکر ویژه تری دارم از رهبر معظم انقلاب که با نظر لطف شان با برداشت مبلغی از صندوق توسعه ملی برای مقابله با ویروس کرونا موافقت کردند.

سعید نمکی تصریح کرد: بیش از 70 میلیون از مردم عزیز کشور را موفق شدیم در طرح ملی بسیج مقابله با کرونا غربالگری کنیم که این دستاورد دستاورد بزرگی برای کشور ما به حساب می آید.

وزیر بهداشت با تاکید بر اجرای مرحله دوم طرح بسیج ملی غربالگری کرونا در کشور، گفت:  در مرحله دوم هدف این است فاصله گذاری هوشمند را انجام دهیم. با توجه به این که در شرایط سنگین اقتصادی هستیم و شهروندان، کسبه و فعالان اقتصادی روزهای سختی را می‌گذرانند، این همدلی قابل تحسین است.

نمکی افزود: در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه هستیم که به شدت روی ما فشار وارد کرده، اما مجبوریم برای این که بحران اقتصادی عمیق تری پیدا نکنیم با اجرای پروتکل‌های بهداشتی و با سطربندی و بازگشایی تدریجی در استان‌ها فعالیت‌ها را آغاز کنیم.

وزیر بهداشت  در خصوص نظارت همه مردم و نمایندگان اصناف در کنار وزارت بهداشت بر اجرای فاصله گذاری هوشمند، تاکید کرد: در گام اول طرح بسیج ملی غربالگری افراد علامت‌دار را شناسایی کردیم، اما در گام دوم این طرح به سراغ افراد بدون علامت می‌رویم که نیازمند آزمایشات مختلفی هستیم و با کمک شرکت‌های دانش بنیان و تعداد زیادی از مراکز تشخیصی به سراغ کانون‌هایی می‌رویم که علامت ندارند اما ویروس را جابه جا می‌کنند.

به گزارش وبدا، نمکی با اشاره به اینکه خوشه‌های آلوده بدون علامت را در گام دوم طرح غربالگری شناسایی می‌کنیم، اظهار کرد: علاوه بر شناسایی بدون علامت همکاران ما موارد آلوده قبلی را نیز پیگیری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اختلاف نظری در درون دولت برای اعمال محدودیت‌ها وجود ندارد و هیچ گونه ناهماهنگی و عدم همکاری بین بخشی نداریم؛ البته برخی مواقع ممکن است هماهنگی بین تفاوت اظهارنظرهای کارشناسی و نظرات اقتصادی و دیپلماتیک زمان ببرد.

وزیر بهداشت با تأکید بر این که مزمن شدن بیماری کرونا بزرگترین آفت اقتصادی است، گفت: اگر بخواهیم برای رونق اقتصادی اولویت سلامت را فراموش کنیم، تاوان‌های سنگینی خواهیم پرداخت.

نمکی درباره وضعیت کشور با توجه به اعمال تحریم‌ها، خاطرنشان کرد: چیزی به نام اختلاف نظر در هیأت دولت نداریم و فکر می‌کنم در هیچ زمانی مثل اکنون این همکاری وجود نداشته است.

وی افزود: خواهش می‌کنم در کوس ناهمدلی و عدم وفاق ندمیم؛ چراکه امروز روز همدلی و محبت است. امروز در سطح مدیریت بیماری هستیم و امیدواریم در روزهای آینده به سمت مهار و کنترل آن حرکت کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه به سمت مهار و کنترل بیماری نزدیک‌تر می‌شویم، اظهار کرد: البته این به معنای رها کردن اصول بهداشتی و عدم فاصله گذاری توسط مردم نیست و امیدواریم در آینده شاهد دستاوردهای مهمی باشیم.

کد خبر 417826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.