جلسه امروز هیئت رئیسه کذب محض است / انعکاس نامه‌ها فدراسیون با AFC اتفاق تلخی است

فدراسیون فوتبال با صدور اطلاعیه‌ای پاسخ حواشی ایجاد شده در خصوص دبیر کلی فدراسیون را داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، فدراسیون فوتبال درباره موضوعات منتشره پیرامون انتخاب سرپرست دبیرکلی فدراسیون توضیحاتی ارائه کرد:

۱. سرپرست محترم دبیرکلی فدراسیون فوتبال در روز ۲۸ اسفند ۹۸ از سمت خود در هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس کناره‌گیری کردند. به دنبال این موضوع، مجمع باشگاه پرسپولیس در مورخ ۶ فروردین ۹۹ با کناره‌گیری ایشان موافقت کردند.
۲. به دنبال جلسه چهارشنبه گذشته میان سرپرست محترم فدراسیون و سرپرست محترم وقت دبیرکلی با محوریت موضوع تغییر و تحولات و طرح این مساله در نشست، در جلسه روز پنجشنبه گذشته هیأت رئیسه در مرکز ملی فوتبال، موضوع به اطلاع اعضا رسید و به رغم اینکه انتخاب سرپرست از اختیارات رئیس است اما تشریفات موردنظر در این باره طی شد.
۳. در ماده ۳۴ بند ۳ درباره نشست‌های هیأت رئیسه به این موضوع اشاره شده که برگزاری جلسات حداکثر تا ۷ روز قبل به اعضا اعلام شود که با توجه به استفاده از قید حداکثر و اینکه موضوع برگزاری جلسه در زمان کمتری هم می‌تواند به استحضار اعضا برسد، هماهنگی لازم پس از جلسه روز چهارشنبه سرپرست فدراسیون و سرپرست دبیرکلی وقت برای برگزاری جلسه هیأت رئیسه انجام گرفت.
۴. فدراسیون فوتبال با تاکید بر ضرورت رعایت مفاد اساسنامه تصریح دارد به رغم اینکه اختیار نصب سرپرست برعهده ریاست‌محترم است و در دوره‌های قبلی گزینش سرپرست دبیرکلی هم همین فرآیند طی شده اما با توجه به اهمیت موضوع پس از جلسه چهارشنبه گذشته میان سرپرست فدراسیون و سرپرست وقت دبیرکلی، مراتب تغییرات و گزینش سرپرست دبیرکلی جدید به استحضار اعضا رسید و با اکثریت آرا روند تغییرات به انجام رسید.
۵. متأسفانه در ادامه روند تخریب و بی تقوایی، شایعه دیگری هم در برخی محافل مطرح شده که امروز جلسه هیأت رئیسه فدراسیون برگزار شده که کذب بوده و هیچ جلسه‌ای برپا نشده است. در کذب بودن این ادعا، عدم حضور حداقل دو عضو هیأت رئیسه در خارج از تهران و حضور آنان در شهرهای خود است که امضای آنها در جلسه هیأت رئیسه قبلی در باب تغییرات موجود است.

انعکاس نامه‌ها فدراسیون با AFC اتفاق تلخی است

همچنین به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، مهدی محمد نبی با بیان این موضوع اظهار داشت: فدراسیون فوتبال ایران همواره تعامل و ارتباط نزدیکی با کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته و مبادله نامه یا ایمیل‌ها درباره تشریفات و ساز و کار اداری موضوعات امری کاملاً عادی در این ارتباط است اما متأسفانه سو رفتارهایی در داخل کشور صورت گرفته که با مقاصد خاص منافع و موقعیت فوتبال کشور را در نظر نمی‌گیرند.
وی اضافه کرد:بنده با سابقه حدود ٨ سال دبیرکلی در فدراسیون همچنین ارتباطات و کرسی‌هایی که در AFC داشته‌ام بارها شاهد اختلاف نظر و برداشت‌های متفاوت قانونی درباره موضوعات گوناگون بودم اما تأسف برانگیز است که در چنین مسئله‌ای شاهد انعکاس جزئی‌ترین مکاتبات ای اف سی و فدراسیون فوتبال هستیم. این اتفاق تلخی است که موجب شده در مذاکرات و مکاتبات بین المللی فدراسیون فوتبال ایران مواجه با حاشیه و رفتارهای غیر معمول و نادرست کردد.


سرپرست دبیرکلی فدراسیون اضافه کرد: کنفدراسیون در این نامه‌ها موضع گیری له یا علیه شخص خاصی نداشته و تنها ایراد شکلی به تشریفات و رویه اداری عنوان کرده که اینگونه موارد در تعامل فدراسیون فوتبال با یک نهاد بالادستی مثل کنفدراسیون کاملاً طبیعی و مرسوم است. در عین حال متأسفانه باید بگوییم از داخل کشور بی تقوایی‌هایی صورت گرفته و در راستای منافع فردی اطلاعات نادرستی منتقل شده است.
نبی همچنین افزود:حضور و فعالیت هر ایرانی در بخش‌ها و کمیته‌های مختلف AFCباعث افتخار است و ما هم ارتباط بسیار خوبی با کمیته‌های مختلف کنفدراسیون از جمله دپارتمان فدراسیون‌های عضوafc داشته و داریم. در این موضوع هم فدراسیون طبق مقررات و ضوابط اساسنامه عمل کرده است. با این وجود از رسانه‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به حساسیت موضوع با در نظر گرفتن مصالح و منافع فوتبال کشور مثل همیشه در این مسیر هوشمندانه عمل کنند.

کد خبر 417673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.