راه‌اندازی سرویس الکترونیکی مجوز ورود به طرح ترافیک

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد گفت: با آغاز سال جدید و احتمال اجرای محدودیت‌های تردد برای خودروها، سامانه مجوز ورود به طرح ترافیک از درِ منزل، توسط سازمان فاوا راه‌اندازی شد.

به گزارش ایمنا، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و پیش‌بینی طرح زوج و فرد برای خودروها از درِ منازل، امکان ثبت درخواست مجوز تردد توسط شهروندان و ارگان‌ها به صورت الکترونیک فراهم شده است.

وی افزود: با راه‌اندازی این سامانه، برای دریافت مجوزهای مربوطه، نیازی به مراجعه حضوری نیست و مراحل کار از طریق فرآیندهای الکترونیک طی می‌شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد تصریح کرد: این سامانه با داشتن بخش‌هایی همچون پشتیبانی آنلاین و پاسخ به پرسش‌های متداول، خدمات مورد نظر شهروندان را با سهولت بیشتری در اختیار آنان قرار می‌دهد.

رجائیان افزود: ارتقای این سامانه به نسخه واکنش‌گرا، تجربه کاربری بهتری را برای افراد هنگام استفاده از ابزارهای گوناگون همچون تلفن همراه و تبلت به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به شرایط خاص موجود گفت: مشهد نیز همچون بیشتر کلان‌شهرهای کشور و جهان برای پیشگیری از گسترش اپیدمی کرونا، محدودیت‌هایی را برای تردد افراد در جامعه وضع کرده که طرح زوج و فرد خودروها و احتمال اجرای محدودیت‌های تردد برای خودروها از درِ منزل نیز در همین راستا است، اما چنین تمهیداتی تنها با همکاری و همیاری شهروندان قابل اجراست و در این صورت است که می‌توانیم بحران پیش رو را زودتر و با آسیب کمتر پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: شهروندان و ارگان‌های شهر مشهد در صورت لزوم و داشتن شرایط لازم، می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی traffic.mashhad.ir وارد سامانه دریافت مجوز طرح ترافیک شده و پس از طی مراحل آن، مجوزهای مربوطه را دریافت نمایند. همچنین راهنمای استفاده از این سامانه نیز تهیه شده و در همین نشانی اینترنتی برای استفاده کاربران قرار گرفته است.

به گزارش ایمنا، طرح اعمال محدودیت‌های تردد برای خودروها از درِ منزل هنوز اجرایی نشده اما زیرساخت الکترونیکی لازم برای اجرای آن توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد مهیا شده و به حوزه حمل و نقل و ترافیک تحویل داده شده است.

کد خبر 417541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.